bugün

elimiz çarpar, kırılır, elimiz ayağımız kesilir, hastaneye gideriz bir ton rezillik, bir ton masraf. tasarruf edelim derken nerelere geldik.. tabii bu broşürü hazırlayanlar için hava hoş, salla gitsin.
Kuşkusuz sezyuma bağlı olmayan şeylerden hoşlanmam. Olmaz.
Annem izin vermedi. Orada ne iş var misafir odasında masanın üstünde dursun daha iyi olur dedi.
Hiiç benlik değil. Çoğu günlerde en büyük motivasyonum 62 derece suyun altında 2 saat kalmak, Köpür köpür köpürmek. Elimi yıkarken bile musluğu kapatırım ama bu banyo işi kırmızı çizgim. 1 gün saraya su vermeyin, ömürlük banyo suyum çıkar.
sondaki "koyun" kelimesi kimseyi rahatsız etmemiş anlaşılan.
bu da yasak olsun ;

(bkz: osurmak için şehir dışına çıkmak)

bu da bir enerji çünkü !..
Saç kurutma makinesi kullanmayacak olan sinüzitliler bunu beğenmedi.
Dikkate alınabilir tavsiyelerdir. Sabahları duş beş dakika sürüyor benim. Tasarruf olsun diye de değil alışkanlık. Şampuan da kullanıyorum sabun da. Her gün kese atacak halimiz de yok. Asansör konusuna da dikkat edebilirmişim bunu fark ettim.
görsel

acaba bunu mu kastettiler? ya da subliminal mesaj mı var?
bence bakanlık şu tabloya da bir göz atsın.

görsel
banyodan yazıyorum.. Sayın bakanım, sizi dinledim, herşey bir milyoncudan kum saati aldım ama anladığım kadarıyla kum rutubetten ıslandı, akmıyor.
Sayın bakanım, çok zor durumdayım. tam altı saattir banyo yapıyorum. kum saatinin alt kısmı bir türlü dolmuyor. Sayın bakanım, su parasının kol gibi geleceğini geçtim,çok sıkıştım, banyonun Orta yerine sıçacağım. Sayın bakanım çok zor durumdayım, yardımınızı rica ederim.
götünüzü de sıçtıktan sonra değil... biraz sabredin duştan duşa yıkarsınız.
Aracını oto yıkamaya götürenleri periyodik olarak denk getirip tam yıkama fırçaları harekete geçtiği sırada aracın üstüne yapışarak da olabilir; bence böylelikle iyi tasarruf edilir.
hanımla çocuğu da 15 ten 15 e bacanağın oto temizlik günlerine denk getiririz, yabancıya yıkatamam şimdi, mahremimiz bir yerde ama
ben bir şekil atarım kendimi x aracın üstüne; tanıdık tanımadık önemli değil.
bir kalıp hacı şakir her şeyi çözer.
Ben sadece tarrrrramı 20 dakkada yıkıyorum aq ne 4 dakkası.
yok yok dört dakika fazla.
millet banyoları açın toplu banyo yapalım. daha tasarruflu.
nasıl aklınıza gelmez ya.
Askerde bile duş alma süresi 5 dakikadan fazla. Ayrıca kendileri bu dediklerini yapıyormu acaba yoksa evde jakuzi mi var.
birbirimizi kediler gibi yalayarak temizleyelim... ben uppps boobs u temizlerim.
bence yakında tlc de yayınlanan "aşırı pintiler" programı kamu spotu olarak ve ismi "vatansever tasarruf kahramanları" olarak primetime saatlerinde yayınlattırılır. enerji bakanlığına kıyağım olsun bu fikir de.

görsel
enerji krizi, iklim krizi bilmem ne krizi bile olmadan önce her normal vatandaşın zaten uygulaması gereken önlemlerden birisidir.

suyu boşa akıtma. dişini fırçalarken, elini sabunlarken, temizlik yaparken ihtiyacın kadar kullan.
oturmadığın odanının ışığını kapat, kullanmadığın aletin fişini çek.
gereksiz yere araç kullanma.

bunlar benim yıllardır yaptığım şeyler. peygamberin hadisi var dere kenarında bile olsan abdest alırken israf etme der. herşey sınırsız bile olsa ne gerek var israfa.
Bir tane varken ikincisine gerek yok bence..
Siz yine iyisiniz.
Bize “banyo yapmayın, silinin” deniyor.
enerji bakanliginin gozunde ideal aile:

görsel
elalemin bakanı beraber duş alın der bu kum saati diyor vizyona bak.
Enerji Bakanlığı yayınladığı tasarruf tavsiyelerinden birisidir. diğer tavsiyeler;

“Kısa mesafelerde yürüyün ya da bisiklete binin. Saçınızı kurutma makinesi ile değil, havlu ile kurutun. Banyoya kum saati koyun, 4 dakikadan fazla duş yapmayın. Kışın fırını kullandıktan sonra kapağını açıp, ortamı ısıtın. Düşük katlar için asansöre binmeyin, merdivenden çıkın”

https://www.birgun.net/ha...on-yikama-yapmayin-404098