bugün

sarhoş,gidecek evi olmayan,gidecek evi olmasına rağmen evine gitmek istemeyen,canı fazlasıyla sıkkın,öğle rehavetine kapılmış,yaşlı,yorulmuş kişilerin park,deniz kenarı,kaldırım kenarlarındaki banklarda uyumasıdır.
cok rahatsız, evinde sıcak yatak sansı olanların denememesi gereken eylem
mecbur kalanlar icinse soyleyecek fazla soz bulunmamakla beraber yardım etmek en mantıklı is olacaktır
arasıra yapılması gereken, hatta grup halinde yapılması oldukça eğlenceli olan dışarda sabahlama olayının kaçınılmaz sonu.. *
eğer bir dutyfree çalışıyorsanız. haftada en az 1 kere bankta uyursunuz.pek konforlu değildir ama 24-24 çalışıldığı düşünülürse uyku uykudur.
bir keresinde sabahın körü denen bi saatte terminale vardığımda gerçekleştirdiğim eylem. filmlerde hep ayakkabılar başın altına konurdu ama bot olduğundan tatbik edememiştim. ayrıca telefon, cüzdan vs. çalınmaması için eller cepte uyumak akılcı bşr eylem olur.
yazın sabaha kadar arkadaşlarınla otururken uyku bastırınca ayıp olamasın diye eve gidemediğinde kaçınılmaz olan son.
şayet; elinde bir şişe de biricik şarabı* varsa tadından yenmeyecek hadisedir.
ne elektrik parası ne de su? ben evimi buldum artık parkta yatıyorum...

bankta yatmak insanın kendini özgür hissetmesidir. yumuşak pufuduk bir montun şapka kısmı yastık yapılır ve dünya umursanmadan güzelce uyunur.

kış aylarında ise bir kafes hayvanından farksız olduğunuz ortaya çıkar ve götüm götüm sıcak yatağınıza gitmek zorunda kalırsınız.
pek benzemese de merdivenlerde uyumak versiyonlarını yaptığım eylem. buz gibi betonda uyumak zorunda kalırsınız sonrasında tüm kemikler ağrır tabi.
zordur sevdiğinden ayrılırsın elinde şarap geçer sızana kadar içer uyursun soğuk vurur seni öldürene kadar sabaha kadar ya ölürsün yada boktan hayatına devam edersin...
Bu gece yapacağım şeydir.
Uyurken dötü kollama yeteneğine sahip olmaktır.
(bkz: Jason bourne)
Nasıl olduğunu merak ettiğim ama uygun pozisyonu bulamadığım için gerçekleştiremediğim eylemlerde ilk ona girer.
Üniversite yi yeni kazanmışım, yeni bir şehir kimseyi tanımıyorum. ilk gün. Şehre inmişim,
ilk 3-4 gün parkta yatmıştım.
deniz kenarında ise sersemletir. zaten tam da uyuyamazsınız. yarım yamalaktır hep. gözler tam kapanıp gidecekken soğuk bir rüzgarla yeniden açarsınız. arada bir böyle oldukça etrafınıza bakarsınız kimler var diye. zaten kimseler de olmaz genelde. sabaha karşı çöpçüler gelir ve martıların sesleri. ondan sonra da bir daha uyunmaz zaten. artık kalkıp bir pastaneye gidip kahvaltı yapma zamanıdır. gömleğinizi ve ceketinizi düzeltip kalabalığın arasına karışırsınız her zamanki gibi. artık dün gece bankta uyuyan adam değilsinizdir. her şey yeniden başlamıştır.
güncel Önemli Başlıklar