bugün

Araç sürerken aynaları umursamazsanız olur mu? Sıra oluştuğunun farkına varmak zorundadır. Haberi varsa daha da kötüdür çünkü görgü kurallarından da mahrum kalmıştır. Senin şahsi bilgisayarın değil o ,Alooo ! 'diyesim var.
muhtemelen gerginlikten yanlış yapıyordur.
sürekli cep telefonundan kod bekleyen kişidir. Bir gün de kartı takıp 50-100 tl çekip cebine atan görmedim.
bir de 20 tl çekip sonra hesap hareketlerine bakanlar var. onlar ayrı vaka.
kolektif yaşam bilincinden uzak kişidir. kardeşim kimse seni dakikalarca beklemek zorunda değil, halledebileceğin en hızlı şekilde hallet ve uzaklaş. örneğin karmaşık olabileceğini tahmin ettiğim ehliyet harcı yatırımında bile önceden 40 saniyelik bir youtube videosunu izleyip gitmiştim, nereye tıklayacağım nereden açılıyor bileyim ki arkamdaki insanları ağaç gibi bekletmeyeyim.
Genelde kara çarşaflı kızlar bekletiyor. Hele 2-3 tanesi yan yanaysa hiç bekleme git ertesi gün gel, belki gitmiş olurlar. Evet. Teşekkürler.
Köydeki akrabalarıyla görüntülü konuşmayı umuyordur.
bir keresinde soğuk bir kış günü önümdeki adamı uyarmıştım.

- kardeşim çocuğa oynatmanın sırası mi?

sarı kırmızı bere ve atkılı çocuk meğer çocuk değil pos bıyıklı bir cüceymiş. arkasını dönünce anlamıştım. boyu yetmediği için arkadaşından yardım alıyormuş.
O koduğumun makinası paraları okusa o kadar beklemiyeceğiz de okumuyor kardeşim ben ne yapayım. Para yatırmak için 20 defa deniyoruz, sok çıkar sok çıkar, paralar bile yalama oluyor o derece.

Banka işe el atsa okuyucuyu değiştirse hiç bu kadar beklenmez.

Bankamatik başında durmaya çok hevesli değilim şahsen.
bankamatiği ne amaçla kullandığını anlayamadığım kişi.
Ya böyle teknolojilerin yabancısıdır (yaşlı, ilk defa tecrübe eden herhangi yaş grubu vs)

Ya da tomar tomar para yatırır. (Bi bankamatik en fazla 40 banknot alır )

Ya da libyalı bi araptır ki; bunlar başkalarının kartını kullanıp para çekip memleketlerine gönderir. bi hesaplar peşindedirler. (Başka bi başlıkta bu mevzuyu işleriz)
Derhal arkadan yaklaşıp belinden sarılın ve ensesinden öperek oradan usulca uzaklaştırın. Hadi bebeğim bugünlük bu kadar bankamatiği kurcaladığın yeter, bırak artık.
ya eksantrik bir işlem yapıyorsundur, beceremezsin birkaç dakika sürer vs. anlarım da insanın yüzünde bir mahcubiyet, "sizi de bekletiyoruz ama" ifadesi olur. işlem çok uzarsa da buyurun siz halledin ben sizden sonra tekrar deneyeyim, işim uzun falan denir. ne bileyim.

ama bu edepsiz götverenler kamp kuruyor atm'ye amk. işlemleri 1 saat sürse ve 100. tekrarda becerebilecek bile olsalar hiçbir utanma emaresi göstermeden seni orada bekletiyorlar.

şu atm kuyruklarında sövdüğüm kadar hiçbir yerde sövmemişimdir.