1. .
  bu zat-ı muhteremler kartlarını 2-3 defa bankamatiğe sokup çıkarmakla meşhur insanlardır. arkalarında bekleyen birçok insana saygısızlığın en büyüğünü yaparlar. arkalarına dönüp pek bakmazlar, baktıklarında da şifresine bakıyormuşsunuz imasında mimikler yaparlar. bankamatikle yaklaşık 10 dakikalık işleri biter ama para da çekmemişlerdir. hani düşünülse ki; para yatırılıyor, fatura ödeniyor vb. onların da alacagi vakit en fazla 2 dakikadir. varsayalım ki borsacı; likit fonlarla falan takılıyor kendi capinda, elbet evinde bilgisayarı vardır, internet bankacılığından da haberi var diye düşünülebilir. bankamatiği çökertmeye çalışıyor diye düşünürsek; o kadar insan varken yapacak kadar aptal değildir. e o zaman ne yapıyor bunlar kuzum?
  4 ... lewwo
 2. .
  altın noktalarda sörf yapıyorsa her hesap hareketi görüntülemede bile hesapına yansıtılan işlem ücretini görünce bir daha atmnin önünden geçmeyecek insandır.birde bozuk atmye kartlarını sokmaya çalışanlar vardırki onlar akıllara zarardır.ancak benim favorim atmye vurup para biten atm uyarısının sona ereceğini sanan salaklardır
  1 ... zigana34
 3. .
  her yerde vardır bol miktarda bu tiplerden. arada düşününce "ulan acaba milenyumdu şuydu buydu dedik ama, hala parayı bankamatikten çekmeye alışamadık mı tamamen?" demekten alamıyorum kendimi.
  acelen olduğunda denk gelir genellikle böyleleri. remi bir yerde işin vardır, para gereklidir ve saat 5 e doğru hızla ilerlemektedir. para çekmeye bankamatik' e gidersin. işte kayış burada kopar! bankamatiği sanki evindeymişcesine rahatlıkla kullanan gıcık, elli tane işlem yapar ve yaklaşık 8 dakika * işgal eder. yaptığı işte para aktarma ya da para yatırma gibi vasat bir iştir. kartuı bankamatiğe sokar, ağır ağır şifresini girer, tabi yanlış girer büyük ihtimalle, bir daha dener, sonra ekranda yazan her şey' i büyük bir özenle okur durur, sanırsın sevgilisinden mail almış, o derece! sonra işlemi seçer, yanında eğer bir başka arkadaşı varsa ona danşır, şöyle mi yapsak acaba gibilerinden. o dallama da bambaşka bi fikir icra eder, işlem iptal edilir! sonra yeni işlem seçilir, paralar binbir nezaketle sayılır. şimdi, bu kalasa bir şeyler demek istiyorum: ulan kalas, başta saysana paranı, koy cebine, gel takır takır yatır gitsin, al makbuzunu eline, bas git, zerzavat! ohh, rhatladım.
  parayı yerleştirir, ya da transfer yapacaksa onu yapar, her neyse. akabinde makbuzu alır makineden, o ne? bitti sanıyorsunuz dime? bitmezzz, bitmedi, bitmeyecek! kalasımız kartı çıktıktan sonra tekrar sokacak makineye, hesabını kontrol edecek, sonra aheste aheste iptale basacak ve kartını alacak.
  herif bankamatiğe güvenmiyor!
  evet evet, bildiğin güvenmiyor, makbuza dahi inanmıyor, illa kendi gözleriyle görecek!
  itiraf ediyorum, bir gün cinayet işlersem sebebi bu olur heralde. *
  karatekir demişti dersiniz!
  ... karatekir