bugün

tüketici koruma derneği tarafından 13-14 mart 2013 tarihlerinde uygulanması kararlaştırılmış bir boykottur. tamam belki haksız yere faturalarınıza yüklenen bilmem ne bedellerini ancak mahkemelerde zorla çözmek zorunda kalıyorsunuz da, bari bankalar konusunda bu derece pasif davranmayın, herşey sizin elinizde demiş. acil işi olmayanlar en azından iki günlüğüne kredi kartını kullanmasın, bankalardan işlem yapmasın demişler. tüketici dernekleri federasyonu da, aynı eylemin biraz daha duyurulması amacıyla 16 mart 2013 tarihinde uygulanmasını istemiş.

mesele bundan ibaret. hani hiçbir haber bülteninde, sözlüklerde,sosyal medyada bu boykot çağrısına karşı duyarlılık görmediğim için, konu hakkında başlık açma gereği duydum. her ne kadar, kürt-türk, gassaray-fenerbahçe başlıkları altında kaybolacağını bilsem de; en azından birkaç kişinin dikkatini çeker diye düşündüm.

bankalarla işi olmayan; kredi kartı, hesap kartı taşımayan bir insan olsam da, düdüklenen halkımızı bilgilendirmeyi görev bildim kendime.
15 mart 2013 tarihinde sona erecek iki günlük boykot. bir şeyi ya tam yaparsın, ya hiç yapmazsın.
ne kadar duyarlı bir toplum olduğumuzun göstergesi olarak; barcelona, fenerbahçe, fatih terim, ülkücüler, kürtler, yaraklar-kürekler gibi başlıklar nedeniyle iki dakkada sol freymden düşmüş bir başlıktır.

şimdik arkadaşlar, bir zamanlar bu ülke dutluktu. bu kadar meşe odunu yoktu. kolaya bile zam gelse boykot ederdi bütün memleket. firmalar zamlarını geri alırdı, devlet bile. yani bu bahsettiğim tarihler 1987 filandır. neden bu kadar duyarsız bir toplum oluştuğunu bir türlü anlamıyorum arkadaşlar?

şahsımdan çok, memleketin yüzde doksanını indiren bir olayı bildirmek istedim sizlere yahu? neyin peşinden koşuyorsunuz? yani fatih terim'in çok mu sikindeydi sizin onun hakkında ne yazdığınız? kürtlüğünüz veya ülkücülüğünüz mü kurtaracak sizi, sömürücülerden, kan emicilerden?
daha dün burada galatasaray milli gururumuzdur deyu kafa sikiyodunuz? başlık başlık üstüne açılıyordu... noldu şimdi? tabi karı kız tavlayacak bir yorum yazamıycaksın bu başlığın altına veya kürde-türke-solcuya-sağcıya çatıp da egonu tatmin edemiyceksin değil mi?

kendim bankalarla işi olmayan, maaş kartı, kredi kartı taşımayan bir insan olarak bir konuda duyarlılık gösteriyorum; eminim ki çoğunuz haksız yere nasıl da çarpılıyorsunuz bankalar tarafından ama iki dakika bile ilgilenip birşeyler yazmaya hatta ''bu neymiş lan'' deyip okumaya bile yeltenmiyorsunuz. öyleyse arkadaş, kimse sikildiği zaman of demesin bu ülkede.
kimse tarafından siklenmeyen bir eylem çağrısı olmuş demek ki.
şurada ''bugün bankada gittim de rörörörö'' diyenler! nerdesiniz?

bugün 32 yılımı nasıl siktiğini anladım bu milletin. teşekkürler türkiye!
Tarafımca desteklenendir. Kısa vadede insanların (olmayan) ihtiyaçlarına karşılık verseler de uzun vadede insanların daha fazla fakirleşmesini sağlayan bankaları boykot etmeliyiz. Sadece banka faizlerine ödediğimiz paralarla temel ihtiyaçlarımızı karşılayabiliyorken bankanın sunduğu imkânlar(!) (kendi paramiz, anapara) ile ihtiyaç gibi gösterilen gereksiz şeyleri alıyoruz. Devir banka borçlarını kapatıp, insan gibi yaşama devri.
her zaman destek vereceğim çağrıdır. Bütün kredi kartlarımı kapattım, biraz kredi borcum kaldı o da bitsin daha tövbe. Neden mi? Şöyle izah edeyim, 36 ay taksitli kredi kullandım yapı krediden. 33 ayı eksiksiz 1 gün bile sarkmadan ödendi. Son 3 taksit kala iş durumları evle kavga gürültü derken bir türlü ödeyemedim ve o son 3 taksiti 3 ay geciktirdiğim için beni arayıp yapılandırabileceklerini söylediler. Ama öyle böyle arama değil günde 2 kez bazen. Eğer cevaplamazsan günde 20 kez ararlar en az. Psikolojik baskı yaparak iyice sıkıştırırlar seni. Neyse Yapılandırma dediği ise zor duruma düştün tefeci gibi tepene binicem zihniyeti. Sordum ne olacak yapılandıralım dedim. kalan borç faizleriyle 2,276 lira yapılandırınca 3900 küsür bir rakam söyledi. Yok dedim kalsın, gidin avukata verin.

Hizmette sınır yoktur diye bütün gün döndürdükleri reklamlar falan hepsi hikaye. 33 ay gününde borç ödeyen müşterisini son 3 aylık taksidi geciktirdi diye gözünün yaşına bakmadan avukata verdiler. Bana ders oldu zaten. Allahın haram kıldığının peşine düşersen böyle perişan olursun. Götünüzdeki dona kadar yapışırlar borcu geciktirirseniz. Geciktirmezsen yine fark etmez zaten her kullandığın üründe faizlerle geçiriyorlar. Sevdiğim herkese tavsiyemdir, hayat memat meselen yoksa sakın yaklaşma..
Yerinde çağrıdır. 1400 tl borcum var. Bu cuma kapatıp, kredi kartını da kapattırıp huzura kavuşuyorum.