1. 1.
  bankaların borçları silmediğini Bunun bir şirinlik gibi gösterilmeye çalışıldığını belirten haber.

  tüketiciler Birliği Derneği Antalya Şube Başkanı Neşet Gündüz, Soma’da maden ocağında yaşamını yitiren madencilerin ailelerinin banka borçlarının silindiğine yönelik söylentilerle ilgili uyarıda bulundu. Bunun bir şirinlik gibi gösterilmeye çalışıldığını belirten Gündüz, bankaların borcu hayat sigortası fonundan tahsil ettiğini kaydetti.

  Derneğin Şube Başkanı Neşet Gündüz, kamuoyunda ölen madencilerin borçlarını bankaların sileceği söylemlerinin takdirle karşılandığını, ancak mevzuatta borç silinmediğini, borcun zaten ölüm halinde hayat sigortasından karşılandığını söyledi.
  Şube Başkanı Gündüz, “Banka zaten tüketici istese de istemese de hayat sigortası yapıyor. Vefat olayı olduğu için zaten banka alacağını bu sigortadan karşılıyor. Bankaların ‘Borçları sildik’ açıklaması ancak şirinlik ve reklam olur. O parayı zaten kesinti yaptığı hayat sigortası fonundan alıyor” dedi.

  haber: http://sozcu.com.tr/2014/...borclari-silmiyor-511422/
  1 ... tong yabgu kagan
 2. 2.
  haysiyet ve şeref noktasında sadece para rengini kıstas alan işletmelerin yaptığı eylem. silmezlerse silmesinler. bu millet o yarayı da sarar. ama bu bankaları toptan kapatmak lazım. bu kadar karaktersiz ticaret olmaz. ne ticareti mi? "para"
  ... torunusamil