1. 1.
  Kürtler şöyle, türkler böyle, bölücülük-mölücük, fenerliler şöyle ibnedir, cimbomlular böyle dürzüdür gibi şeylerle uğraşır ve uğraştırılırken banka adı verilen kapitalist şer odakları tarafından eskiden çaktırmadan, şimdilerde gözümüzün içine bakıla bakıla, hakaretlere maruz kala kala sikertilmemizin sonucu akla gelen önermedir.
  Bankalarımız şöyle karlı, böyle sağlam yapıda diye kapitalist medya üzerinden estirilen iyimser rüzgarlar estirenlerin ardından tuzlukla koşan mallara demem o ki; hangi sektöre vatandaşı böyle hunharca sikme izni verilirse o sektör karlı olur elbet. Ağzına tükürdüğümün bankası sana bana geçire geçire 3 milyar dolar kar açıklıyor, onun da yarısı yabancı ortağı sayesinde yurt dışına sızıntı olarak gidiyor. Ondan sonra oley bankacılık sektörümüz çok sağlam, ekonomi uçuyor diye göbek atan dallamalar prim yapıyor, yazık!
  8 -1 ... siddartha
 2. 2.
  her şeyi takip etme ve bunlardan nemalanma arzusu içinde olan devlet bütün mali işlemleri bankalar üzerinden yapılmasını zorunlu kıldı.

  kira, aidat, maaş, satış vb gibi ticari işlerimlerin hepsine banka zorunluluğu getirdi. elden alışveriş yasaklandı. tabi bankalar da vatandaşın götünü açıkta bırakan bu kanunlardan da sonuna kadar faydalanmak istediler.

  vazelin şart.
  2 ... sessizdeydi duymamisim
 3. 3.
  ilk önce gidip 'ayranı yok içmeye faytonla gidiyor sıçmaya!'' hesabıyla kredi kartına yapışan fakir halkımın ödeyemeyeceği harcamalar yapıp sonra kara kara düşünürken dahiyane bir şekilde başka bankaların kredi kartlarına saldırması sonucu bankalara küfür etme süreci başlar.
  allah akıl vermiş kullanırsan banka seni kazıklayamaz ama sen illa kucaklarına oturacam dersen senin bileceğin iş.
  3 -2 ... bamya ve xl condom aski
 4. 4.
  sanki biraz mı, milletin ağzına sıçıyor.
  donunu bırak çocuk çoluğunu kadar borca sokuyor.

  çalışanına da it muamelesi yapıyor.
  4 ... kim lan aynadaki
 5. 5.
  allah belalarını versin bunların.
  2 ... herasmus
 6. 6.
  yasal tefeci olmalarından gayet aşikardır.
  3 ... jarrus
 7. 7.
  yasal tefeci olup bulaşıp bulaşmamak sana kalmıştır. küfür etmek yersizdir. banka benim hayatıma kolaylık sağlamaktadır, ama ev alacağım diyede adamlar binlerce lira faiz ödemedim ödememde.
  3 -1 ... ozmeydin
 8. 8.
  garanti bankasının eline bu konuda su dökecek bir banka tanımıyorum.
  2 ... hydrargyrum
 9. 9.
  kapitalizmin kaleleri olmaları sebebiyle gayet normal bir durumdur. ama napalım, sistemin içine dahil olmak zorunda bırakılan bizler, bu o.ç. larının kucağına zaman zaman oturmak zorunda kalıyoruz.
  2 ... creatil
 10. 10.
  (bkz: tefecilik)
  (bkz: yasal tefecilik)
  1 ... sosyal yumurcak