1. .
    Öğrencilerden ya da 25 yaş altı kimselerden hesap işletim ücreti almayan banka sayısı hayli çoktur. Bazı bankalar hiçbir müşterilerinden hesap işletim ücreti almazlar ( istisnai durumlar dışında, mesela Kuveyt Türk ). Ayrıca maaş hesabından hesap işletim ücreti alınmadığı gibi, EFT de ücretsizdir. Bankaların hesap açtırırken verdiği o minik yazılı broşürlerini ve bilgilendirici belgelerini okumayıp da arkalarından söven kişi sayısı da çoktur. Hesap açtırdığınız bankada vereceğini iki ya da üç otomatik ödeme talimatıyla hesap işletim ücreti vermezsiniz. Kart işletim ücretini de tutup havalı bir kredi kartı başvurusunda bulunmazsanız vermezsiniz. ( Mesela Axess Gold almak yerine düşük modelini almak gibi gibi ). Sonuç şudur: Bankalar, esnaf gibi kar amacı güderler. Ancak her şeyi kuralına uygun yaparlar. insanlar cahilliklerinden dolayı para kaybederler. Bu durum o kadar barizdir ki, bazı bankalar nice ekonomik krizlerden güçlü çıkmayı bilmişlerdir. Üzülerek söylüyorum ki bu ilişkide bir taraf aptalsa, o bankalar değil.
    2 ... mephala
  2. .
    bankalar, kuzu postu giymiş kurtlardır.
    Aptal hareket etseler bile, en sonunda müşteriden " aptal hareket etme ücreti" tahsil edilecek, yolma işlemi her zamanki gibi başarıyla tamamlanacaktır.
    ... tellal