bugün

burs hesabını bilyonere bağlamak kadar düşünülesi olayıdır. yapmayın etmeyindir.
(bkz: ya tutarsa)
bir alt versiyonu iddaa bayilerinde sıkça görülür. pek çok iddaa bayisinde ödemeler kredi kartı ile yapılır. böyle giderse önümüzdeki günlerde üç taksit ile iddaa oynamakda mümkün olacaktır. aha burayada yazıyorum.
çıkarsa ne ala
çıkmazsa o lala
sermayeyi kediye yüklemektir.
zamanında koca sınıfın fotokopi parasını iddaaya yatırıp brezilyadan yatan kişiyi* düşünüp, yapılmamasına kanaat getirebileceğim olay. o zamanlar bizim kredimiz fotokopi parasıydı tabi o ayrı.***
çılgınlığın daniskası olmakla birlikte şahsen denenmesinde bir mahsur görmediğim aktivite.sağlam kuponlarla kredi parası katlanabilir.
hayatta kaybedecek bir şeyi olmadığına inanan ve çok büyük risk alan kişinin davranışıdır.
(bkz: risk budur)
eşşeğin önde gidenidir.
yapanı gördüm. * eleman 4.000 lira ihtiyaç kredisi çekip elindeki 1000 liraya ekledi ve 5000 lirayı çok çok garanti gördüğü bir basketbol maçına yatırdı ve battı. şimdi eleman kara kara düşünüyor, sabit bir noktaya bakıp dalıp gidiyor, az konuşuyor, konu iddaa'ya gelmesin diye dua ediyor.

ahan da risk budur.
insanın ne kadar salak olabileceğinin göstergesidir.

Eksileyenlerin iddia mania olduğunu varsayıyorum.
cepte olmayan parayla kumar oynanmaz.
(bkz: aklını peynir ekmekle yemek)
böbreği satmak istemeyenin başvurduğu yol.
Göz göre göre batmaktır.
Bankadan kredi çekip banka satın almaktan daha havalı değildir.