bugün

bunun doğalı zaten senden önce ki numara gişedeyse, hazırlanıp ayağa kalkıp beklemektir.
niye numaranın yanması beklenir boşa zaman kaybı yaratılır anlamış değilim.

az dakik olun ya, bu rahatlık iyi değil.

bunun bir de yemek sipariş ettiğinde, adam kapıya gelip zile basınca cüzdanımı gidip alayım bari diye bekleyen modeli var.

delleniyorum. yemek geleceği belli hazırlasana paranı masanın üstüne koy adamı bekletme.
daha geçen gün fırçaladım arkadaşı bu yüzden, çok rahat bu millet ya.
50 milyon mal vardır o zaman türkiye'de.
doğrusunu yapmakta olan insandır. iki türlü bakmak lazım olaya. birincisi kimsenin zamanından çalmaya hakkın yok. sıra numaran yandı ise bekleme yapmadan gidip işlemini bitir ki senden sonra acil işi olanları meşgul etme.

ikincisi hemen senden sonraki numaranın sahibi 348 tane fatura ile falan gelmiş ise ve onun numarası yanar gişeye o koşturursa o zaman görürsün öyle telefonla oynayıp sıra numaranı kaçırmayı falan * çünkü diğer elemanlar seni almazlar mecbur bekleyeceksin orada öyle palamut gibi.
Mallık değildir. O koşturmaca şundan kaynaklanıyor:
Sıranızın gelmesine 20 kişi var diyelim. Her bir kişinin işlemi birkaç dakika sürüyor. siz de rahat rahat telefonla falan oynarken, bir bakıyorsunuz ki aradaki 10 kişi bankada olmadığından sıra atlaya atlaya birden size gelmiş. O anda bir telaş oluyor işte. Çünkü sizden sonraki sıra numarasının sahibi varsa ufak bir tatsızlık çıkabilir. Kimsenin hakkını çalmamak lazım. Medeniyet bunu gerektirir.
sıra mı bekliyosunuz siz?
belediye otobüsünün numarasını ufuk çizgisinde görür görmez yola atlayan yaşlılardan daha mal değildir.
3 saniye içerisinde gişeye ulaşmazsa görevli taksi çağırmaz, yeni müşteri çağırır. O yüzden gereğini yapan maldır.

Ben hayatımda gişe işlemi için bankacıyı ayağına getirtebilen zengin görmedim.
güncel Önemli Başlıklar