1. 1.
  banka yönetim kurulu, dün akşam saatlerinde aldığı kararla soma'da hayatını kaybeden mudilerinin bankaya olan tüm borçlarının sıfırlandığını açıklaması ile hayat bulmuştur. bu örnek davranışa diğer bankaların da katılımlarını bekliyorum.

  bank asya yönetim kurulunca yapılan açıklama aynen şöyledir;

  "Soma'da yaşanan ve aziz milletimizi derin üzüntüye sevk eden elim kazada hayatını kaybeden vatandaşlarımızın bankamızdan edindiği bireysel finansman borçları ile kredi kartı borçlarının silinmesine karar verilmiş; ayrıca Soma şubemizin diğer tüm bireysel ve KOBi müşterilerinin finansman desteği borçları, vade farkı olmaksızın yıl sonuna kadar ertelenmiştir. Milletçe başımız sağ olsun."
  6 -2 ... liberalisticcommunist
 2. 2.
  (bkz: allah razı olsun)
  2 ... bik bik
 3. 3.
  diğer bankalar da aynı uygulamayı yapar umarım.
  3 -1 ... rosava
 4. 4.
  sermayenin dini, imanı, mezhebi, cemaati olmaz. bu halde vardır bir çıkarı şeklinde yaklaşılması gereken davranış, he ama güzel görünüyor mu? evet.
  ... vedatmilorunkendisi
 5. 5.
  Adamlar en azından reklam bütçesini somaya aktarıyor. iyi niyetli olun.
  1 ... bik bik
 6. 6.
  Zaten banka kredi verdiği kişiye hayat sigortası yapmıyor mu , sigortadan karşılanmayacak mı bankanın alacakları ? bu işte bir yanlışlık var, birileri yine reklam peşinde koşuyor !
  4 ... jon snow
 7. 7.
  durumdan nemalanmaya çalışan bankanın yaptığı iştir.

  zira, madende ölen işçiler ticaret erbabı olmadıkları için kullanmış oldukları bireysel kredilerde zorunlu hayat sigortası yaptırdıkları için zaten ilgili kredi miktarlarını sigorta şirketinden tahsil etmektedirler.

  kapitalizmin en yüksek mertebesi olan bankaların durumdan istifade etmesine göz mü yumacaksınız?

  zaten ödemeyecekleri borcu ''biz iptal ettik'' diyerek durumdan faydalanacaklar he? vay çakallara bak.
  4 ... barney sikkinson
 8. 8.
  örnek alınması gereken bir karar filan değildir. iyi araştırın. bir bankanın ölenin borçlarını silmesi zaten olan mecburi bir uygulamadır arkadaşım. burada bankanın yaptığı hayırlı bir çalışma yoktur.

  şayet yaralıların borçlarını silseydi bundan bahsedebilirdin ama onların borçları da "vade farkı olmaksızın ( aynen ifade bu gönderilen mesajda) ileri bir tarihe ertelenmiştir"
  3 ... firavunarabasiylamusatasidim
 9. 9.
  zaten her türlü yapılacak şeyi rant uğruna öne sürmekten başka birşey değildir.
  1 ... cerevesta
 10. 10.
  (bkz: bank asya nın madencilere ait tüm borçları silmesi)
  (bkz: bir başlıkta buluşmak)
  (bkz: aramaya inanmak)
  (bkz: vs vs)
  ... tekkontak