bugün

balıkesir ilinin bandırma ilçesinin futbol kulübü. bordo-beyaz renklere sahiptir.

http://www.bandirmaspor.net
balıkesirspor taraftarıyla kavgalıdırlar. "balıkesirli degil bandırmalıyız 10.5" yani derler.
amatör kümeden 3. lige çıkabilmek için canla başla çalışmaktadır. bu sene büyük ihtimalle amacını gerçekleştirecektir.
suadiye belediye spor'u 1-0 yenerek 3. lige yükselmiştir.
(bkz: banvit)
2.ligden büyük umutlarla alınan forvet şükrü nün gol atma sevincine bir türlü erişemediği eski amatör yeni 3.lig takımımızdır.
maç öncesi:
-şükrü burayaaaa şükrü burayaaaaa
maç sonu:
-o şükrünün allah bin belasını versin be aga!*
balıkesir'i türkiye liginde temsil eden ilk takımdır. 2. ligde oynadığı ilk sezon olan 1965-66'da maçlarını balıkesir'de oynamıştır. 1965-1974, 1975-1987 ve 1989-1993 arasında eski 2. ligde oynamış ve 2005-2008 arasında amatörde sürünmüştür. bu takıma marmara grubunda oynamak yaramamıştır. çünkü 1993'te 3. lige ve 2005'te amatöre düştüğü sezonlarda sırasıyla 1. grup ve 3. grupta oynamıştır ki bu gruplar marmara grubu olarak biliniyordu. müfit erkasap ve sedat özden'in burada oynadıklarını hatırlatayım.
bir efsaneye göre, zamanında trabzonspor ile maç yapmışlığı ve berabere kalmışlığı vardır.
klas bir çıkış yakalayan ve bugünkü araklı galibiyetiyle balıkesir'deki 3-0 lık balıkesir galibiyetini taçlandıran takım. balıkesirspor ve kırıkhanspor'un tadını fena kaçırdılar. artık en az onlar kadar 2. lig biletinden hisse sahibiler.
maçlarında bandırma bandırma diye tezahürat yapan rakibin ise bandırıcaz bandırıcaz diye karşılık verdiği takımdır.
2. lige çıkması gün geçtikçe garantileyen takımdır.
2 mayis 2010 pazar günü siirtspor'u 1-0 mağlup ederek 2.lige çıkmayı garantileyen takımdır.
bir maçta bandırmaspor taraftarı bağırır
+bandırma.. bandırma.. bandırma..
rakip takım taraftarı
-bandırıcaz.. bandırıcaz.. bandırıcaz.
2. ligde ege mi, marmara mı hangi gruba düşeceğini çok merak ettiğim takım. daha ne resmi sitesinde, ne de tff de bir bilgiye rastlayamadım. *
Bandırmaspor, 1965 yılında bordo-beyaz renklerle kurulmuştur. 1965-66 sezonunda 2.ligde mücadeleye başladı. 1973-74 sezonunda 3.lige düştü. 1974-75'de yeniden 2.lige yükseldi. 1986-87 sezonunda yeniden 3. lige düşen kulüp, 1988-89 sezonunda son kez 2. lige çıktı. Uzun yıllar 2.ligde oynayan Bandırmaspor son olarak 1992-93 sezonunda 3.lige, 2004-05 sezonunda da amatör kümeye düştü. Bandırmaspor 2007-2008 sezonunda Balıkesir Süper Amatör Ligi'nden tekrar 3. lige yükseldi.iki sene TFF 3.Ligde mücadele eden Bandırmaspor 2009-2010 sezonunda yeniden TFF 2.Lige yükselmiştir ve 2010-2011 sezonunda Bank Asya 1. Lige yükselmek için mücadele edecektir.
Spor Toto Süper Lig'e çıkarsa yakın deplasman olacak takımdır. Beşiktaş, Bursaspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Kasımpaşa, Eskişehirspor vb.. takım taraftarları rahatlıkla kısa sürede gidebilir.
arkasına bakmaksızın yürüyorlar. kim durduracak bilmiyorum ama bir turgutluspor taraftarı olarak bank asya' ya rahatlıkla çıkacak takımlardan birisi olduğunu düşünüyorum. eee 120 bin nüfuslu bir ilçe olunca beklentiler de paralel olarak artıyor tabi ki. kesinlikle bu bir hava meselesi. havayı yakalayınca gidiyor. buca ve akhisar belediye örneklerindeki gibi. şimdi bunu bandırmaspor' da görüyorum.
henüz konuşmak için çok erken fakat bugsaşspor'a yarım saat kadar daha direnebilirse, kendi grubunda 3/3 yapacak kulüp.

alt liglerden birinde mücadele etmesine rağmen her zaman göz önünde olan, gelecek vaat eden bir takımdı. sanırım önümüzdeki sezon hayalleri gerçek olacak büyük bir sürpriz olmazsa. marmara bölgesinden bir takım görecek olmak da ayrı bir sevinç kaynağı olacak benim için. istanbul takımları haricinde tabi.

derken 61'de golü yediler. abov...

derken yine attılar, 2-1 yaptılar. abov x2...
yeni yükseldiği 2. lig' de de önüne geleni indirip 4'te 4 yaptıktan sonra bugün de çıkmanın kolay olmadığı ordu deplasmanından 1-0'lık tur vizesiyle dönmüş, gruplara kalmıştır.

(bkz: sürekli büyüyor efendim durduramıyoruz)
(bkz: muharrem ozan cengiz)
giresunspor deplasmanında galip gelen takım.

lig yükseleceklerini tahmin ediyordum ama bu kadarını beklemiyordum. tam anlamıyla "olmuş" bu takım artık.

edit: hayatadami'na teşekkürler. ordu değil giresun.
spor toto ikinci lig beyaz grup'ta ortalığın tozunu attıran, bugün evinde adıyamanspor'u 2-0'la geçen ve kendisini takip eden tüm rakipleri(bozüyük, göztepe, hacettepe, bugsaş, iskenderun) puan kaybettiği için fena biçimde yardıran takım.

sevgilimin memleketi olduğu için sevip takip ediyorum bu takımı. "aslanlarım be, hadi çıkın bank asya'ya be!" deyip kendimce gaza geliyorum. ha bir gün ayrılırsak bu takıma karşı ne hissedeceğim, işte onu hiç bilmiyorum. öfkeyle karışık acayip bir şey olur lan. en iyisi biz ayrılmayalım, bandırma da şampiyonlar ligi'ne gitsin.

edit: ayrıldık lan.
an itibariyle bank asya 1.lig adaylarının içerisinde göztepe ve konya şekerspor ile birlikte en çok şansa sahip olan takımdır izlenimlerim doğrultusunda.

sezon başında konya şekerspor az çok biliniyordu,tahmin ediliyordu.göztepe ise "ıssız kuytu köşelerden" elbet bir gün dönecekti.fakat bandırmaspor'un sürprizi 2.lig'i heyecanlandıran güzel bir gelişme oldu.
iyi futbol oynayan takım.takdir ettim.
namağlup ünvanlarını turgutlu illerinde yitiren takımdır. yarışa dahil olan turgutlu, göztepe ile aralarında bank asya' ya direkt çıkma yarışı kıyasıya sürecek anlaşılan.