1. 1.
  hayatın ne denli acımasız olduğunu gösteren durumdur.

  bazı adamları görünce, biraz tanıyınca, "oha ne kadar da vakfıkebir ekmeğini sucuklu yumurtaya bandırarak yer gibi yemelik, sobanın üstünde kızarmış ekmeği tereyağına buladıktan sonra kaymak-bal karışımına bandırarak yer gibi yemelik, fırından yeni çıkmış sıcacık-yumuşacık ekmeği sulu menemene, salata suyuna bandırarak yer gibi yemelik erkek" diye düşünüyor ancak adamı biraz daha tanıyınca evli-çocuklu veya evlilik hazırlığında olan kapılmış bir birey olduğunu anlıyoruz.

  bu yıkım çok başka.

  şöyle izah edeyim. 3 gündür açsınız. vakfıkebir ekmeğiniz ve sucuklu yumurtanız önünüzde. tam yiyecekken yere düşürüyorsunuz. o yıkımın 10 katını falan düşünün.

  selâm ve dûa ile.
  9 -10 ... sneeuwwit
 2. 2.
  Arkadaşı buradan alın bence esra abla nerede? Mevzu var abla...
  6 ... kale3112
 3. 3.
  sanırsınız yemek tarifi veriyor. ama güzel anlatmış. herkesin nasibi vardır sayın yazar. ama görünüşe de aldanmamak lazım.
  6 ... as179 fa
 4. 3.
  yooo. ben duradayım.
  ... don dale
 5. 4.
  Misir ekmegimden olmam mutevvellit pas gecildigim durum.
  2 -2 ... ruut altmis alti
 6. 5.
  sucuklu yumurta, bal-kaymak kalmamış olabilir ama dünya üzerinde hala fırından yeni çıkmış kokusu üzerinde ekmeğinizi bandırıp yiyebileceğiniz menemen tadında birisi hala var unutmayınız.
  2 ... gri sehrin adami
 7. 5.
  Sebebi, insanın ervah-ı harikaya duyduğu muntazam çekimden kaynaklı olandır. insanın yaradılıştan gelen bu çekimi sonucu zahik ruhlar(ervah), gördükleri o bandırmalık dediğimiz asar-ı kemale meylederler ve en çabuk meyleden (asar-ı kemale dönüşen) onu kazanır. Burada durumu nasıl icmal ettiğimi biraz tafsil edeyim.

  insanın yaptığı her hareket, düşündüğü her husus onu bir yerden iter diğer yere çeker. Bu her işte böyledir. iyilik seni iyiliğe, kötülük seni kötülüğe çeker. Minik bir numune bırakacaksak arkadaş çevresi kötü olan bir insanın kendisi de kötüleşmeye başlar. Geniş perdeden baktığımızda ise sertin yumuşağı, tatlının acıyı, karanlığın ise aydınlığı çektiğini görürüz. Kendinizi ekvator çizgisinde düşünün ve her iki kutbun da sizi çektiğini imajine edin zihninizde; bir taraf karanlık diğer taraf aydınlık olsun. Siz ise tam ekvatorun ortasındasınız, bir milim yukarı veya aşağı giderseniz oraya doğru çekilmeye başlarsınız, dengedesiniz şu an. işte orası kordonun kesildiği andır, sıfır olduğunuz zaman dilimi. Akabinde gördüğünüz kötü ve iyiler birikmeye başlar ve bir yaştan sonra hafif kıpırdarsınız o çizgiden. Ya karanlığa ya da aydınlığa çekilmeye başlarsınız. Ha tabii olarak arada tam zıtta çekilebilirsiniz, bizim de irademiz var sonuçta fakat çekim yasasını bilmek gerek. O bandırarak yemelik insanlar asar-ı kemale ermiş ervah olarak kutbun dibinde bulunanlardır. Onların yanında olanlar ona doğru meylederler istemizce. Onların yanında olmayanlarsa sadece bu kaderi paylaşmayanlardır. O yüzden bendeniz bu başlığa kendimce latife ekleyerek şöyle demek istiyorum.

  (bkz: bandıra bandıra yemelik erkeklere kapılmış olunması)

  (bkz: tasavvuf)
  (bkz: maji)
  (bkz: yin yang)
  1 ... melevan
 8. 6.
  evli erkek otoparka benzer yanaşmak istersin ama daima doludur.
  1 ... judas
 9. 7.
  erkeğe menemen muamelesi yapmak.
  ... isveclisamim
 10. 8.
  her canlı ölümü tadacaktır, fakat bazıları hayatı tadacaktır olmuş arkadaşın serzenişi.

  (bkz: hayırlı işler canım)
  ... torunusamil