bugün

hakikatli esaslı bir ferdi tayfur parçası.
Melek mosso'dan dinlemenizi tavsiye ettiğim şarkı.
Mutluluğu tanırsın,
Mutsuzluğu bana sor.

Mis gibi iki dize. Bazı arabesk şarkılar çok kral.
Ferdi Baba'nın en sevilen şarkılarındandır. Aşk acısı çekenlere tam bir kaymaklı ekmek kadayıfı misali gelir bu türkü. insanın içine işliyor resmen.
Ceylan ertem yorumunu da mutlaka dinleyin.

https://youtu.be/iCqNJzNJMXM
sonu gelmez yolların
yaşanmamış yılların
eyvahını bana sor...
Özellikle aralardaki keman geçişleri ile adamı transa geçiren, sözleri ciğer yakan şarkı. Aynı zamanda Ferdi babanın, anamı sikip babam olduğu şarkı. Ulan bu kadar içli söyleme be Baba.

Ferdi baba sen nasıl bir allahsın?
bir şarkıdan daha fazlasıdır. adeta bir yanlızlık senfonisidir.
bana sor yalnızlığı,
ayrılığı bana sor.
mutluluğu bilirsin,
mutsuzluğu bana sor.

bir ferdi tayfur şarkısıdır.
no.1'in bi hayli basslı gaz şarkısı.

https://www.youtube.com/watch?v=OTLIqAUAGdM
Yıl olmuş 2015 hala dinlenendir.Çünkü Ferdi Tayfur şarkıları antika gibidir,eskidikçe değeri artar.Bu arada şarkının introsu ayrı, kemanları ayrı efsanedir.
Ask fm de bolca olan ergenlerin başlattığı akım.genelde soru soranı sorduğuna pişman ettikleri görülmüştür.
ferdi tayfurdan dinlenince dadından yinmeyendir.
şevval sam yorumu sürekli dinlenesidir.
ferdi tayfur'un müziğiyle ruh verdiği ahmet selçuk ilkan şiiridir. Bir diğeri için (bkz: bizim sokaklar)
uykusuz gecelerin, uykusuz gecelerin sabahının, yarım kalan aşkların şarkısı. yalnızlığın, ayrılığın, mutsuzluğun şarkısı. yaşanmamış anların eyvahı.
girişini sessizce dinle. bırakailirsen ben bişey bilmiyorum.
--spoiler--
Gel sen ne çektiğimi bir de bana sor.
Ner de nasıl yaşarım gel de bana sor.
Evlerin ışıkları bir bir yanarken,
bendeki karanlığı gel de bana sor.
--spoiler-- **
ahmet selçuk şiiridir.

uykusuz gecelerin
sabahını bana sor
yarım kalan aşkımın
eyvahını bana sor

bana sor yalnızlığı
ayrılığı bana sor
mutluluğu bilirsin
mutsuzluğu bana sor

yıkılan yuvaların
sonu gelmez yolların
yaşanmamış yılların
eyvahını bana sor

karşılıksız sevginin
vefasız sevgilinin
bomboş kalan bir elin
acısını bana sor...
cevahir de patenle salını salını gezen ablalarımızın üzerindeki t-shirt de yazandır. bir de ask me yazmakta tabi.
tecrübelerine güvenen insanın söylemi.
böyle şarkımı olur. siksinler böyle şarkıyı kapatamıyorsun tekrar tekrar dinliyorsun. bana sor a.na koyım bana sor ayrılığı yalnızlığı bana sor.
mahsun kirmizigul de bir programda okuyup sesini konuşturmuştur.

--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=LthfuY8Tzvo
--spoiler--
efkar varsa baş üstünde, deli gönül arabesk de arabesk diye tutturmuşsa illa , ki tutturmuşsa vardır bir sebebi ve bilir damardan baskasının kesmeyeceğini , bu şarkının zamanı gelmiş demektir...
ilk önce kemanlar girer yavaş yavaş, gerer...sonra klavye,en acılı tondan...sonra da ferdi baba...
sözü ve müziğiyle arabeskin baş yapıtlarındandır.can acıtır.bilen bilir.
fem dershanesine giderken derste öğretmen arabeskçi olduğumu öğrenince bu şarkının sözlerini sormuştu.hatırlayamayınca baştan sona okudu, sınıf zaten sırf erkekti.milletten alkış sesleri,ıslıklar...ardından bende müslüm baba'dan birkaç şarkı sözü okudum,hoca derken koptuk sınıfta...