bugün

şans insanın eline bir kez geçer, ee bunuda kullanmak gerek. kaybedildikten sonra o şansı geri istemek biraz acizcedir. şans dediğin bir kereliktir. aynı hatalar gibidir ikinci kez verildiğinde içinden çıkılamaz bir hal alır. yaptığı her neyse pişmanlık duyan sevgilidir. lakin iş işten geçip atı alan üsküdarı geçmiştir.
(bkz: mehmet ali bey yardım edin lütfen)
pişman olmuş sevgilidir. son bir şansı herkes hakeder. verilir*.
(bkz: hassiktir diyorum)
allah işini gücünü rast getirsin denilecek sevgilidir.
sevgilisini kaybedince hatasını anlamıs bır daha yapmamaya yemın etmıs sevgılıdır..
beyinsiz veya aşık olanların ( ki ikisi de aynı şey ) inanacağı sevgilidir.
bir gün mutlaka aynı hatayı tekrarlayacak olan sevgilidir.
(bkz: avucunu yalar mısın)
tekme yeme arefesinde ki sevgilidir. durumu üzücüdür. keşke o duruma düşmesedir.
yatakta eşini mutlu edemeyen bireyin son kez sevgilisinden ricası olabilir.

-bana son bir şans verir misin hayatım?
-şinasi bu senin son şansın.
- taze bitti denilmesi gerekir.

aslında bir açıdan bakıldığında bana son bir şans verir misin diyen eski sevgili değilse o şansı kapabilir. eski mi salla gitsin.
ben bu kadar boku yedim ama yüzsüzlük yapıp senden son bir şans istiyorum, devam ederiz güzel güzel ta ki ben yeni birini bulana kadar demek isteyen sevgilidir.
(bkz: bol şans)
Terk edilmeyi gururuna yediremeyen sevgili kişisidir. Gururumu kurtaracağım mantığıyla gururunu ayaklar altına alır.
insan sevdiğine şans verir. eğer arada sevgi yoksa şans verilmez. inanmaya hazır kulaklar, yalanlara inanmaya hazır bekler. ne söylendiğinin pek önemi yoktur. birazcık tutarlı olması yeterlidir.
son şansı da berbat edecek olan sevgilidir.
(bkz: pişman sevgili)