bugün

mahalle maçlarında kendisine yeterince pas atılmadığını düşünüp triplere giren ve maçı bırakıp takımının eksik kalmasına neden olan hıyardır. lan sanki messi he, her top ona gelecek, o şut atacak! gelme lan bi daha bizle top oynamaya! *
kırmızı kart yiyerek takımını bir kişi eksik bırakan futbolcuya benzer...
sorunlu tiptir bu. sevgisizliğinin dışavurumudur yaptığı davranış. zaten sevgi göremez bir de üstüne adama pas verilmez. yazıktır.
(bkz: ajdar)*
içimizden biridir. "üzülmüşür olum adam"; sana pas atmasalar, düşünsese, "boşa çıkmışsın pas gelse boş kaleye yuvarlıyacan topu, hatta hareket bile yapacan, kıçınla filan atacan" o derece yani, elini kaldırmışsın, o kadar eminsin ki sana verileceğini topun, ama ne oluyor? adam kaleye şut çekiyor, hatta dışarı atıyor. "durma kardeşim kaç o sahadan, çık git". * * *
bir de bunun grup olarak yapılan tiyatro çalışmasında başrolü alıp sonra da diğer oyunculara kızıp başrolü bırakıp gideni vardır. hadi maçlarda yerine adam koyulur da 14 kişinin bulunduğu ve hepsinin diploma alması için yapmasının şart olduğu tiyatroda başrolü bırakmak da ne? işte bu da tam bir yavşaklıktır.
atılan pasları da aynı yavşaklıkla dışarıya yollayan kişidir.
afedersiniz ama bütün topları onlara atmanız halinde de bu yavşakların "hep bana atıyonuz,ben mi kurtaracam takımı lan" şeklinde yine gideceklerini göreceksiniz.
"ben oynamıyorum!!"