bugün

tüm kilolu ve obez olma yolunda ilerleyenlerin ortak slogani. kilolu olduklarini söylediginizde duymaniz muhtemeldir. zügürt tesellisi de denebilir. *
popom büyük o zaman muhteşem görünüyor olmalıyım düşüncesi.
kilolu insanları teselli etmek için söylenen ''sana kilo yakışıyor'' cümlesinin kilolu şahısta bir zamandan sonra ''evet ya gerçekten kilo bana yakışıyor'' şekline dönüştüğü durumdur.
bir türlü kilo veremeyen bünye yalanı.. *
(bkz: balık eti)
ibrahim talısesten geliyorr.

yalağannn yalağann yalannnn...
- göbek yapmışsın sen!
+ bana kilo yakışıyor
- kolların da sallanıyor resmen.
+ bana kilo ya..
- boynun kaybolmuş resmen.
+ bana kil..
- got maşallah 16 okka olmuş
+ bana k.. ühüüü, yakışmıyor işte yakışmıyor!
benim kemiklerim iri diyen adamın kendisi değilse hısım, akraba, eş, dost eşrafından biridir bu kesin. evet, çok eminim lan, yanıldığımı söylemeyin sakın.. amcam var, milletvekili..

yok lan yok ne milleti, mültecidir aslen amcam..
kadın sığınmaevinde..

(bkz: mide kemikleri iri olan toparlak)
(bkz: hadi yaaaa)
abi benim kemiklerim kalın o yüzden kilolu görünüyorum şeklinde desteklenebilecek yalandır.
(bkz: yersen)
şişmanım diyemeyen zihniyetin kendini kandırma yöntemi...
hadi ordan...buna verilecek tek tepki.
- dıııııııııııııııııııııııııt! yanlış cevap. bir kere her şeyden önce sağlıksız bir durum azizim. klişe ama, her fazla kilo vücudumuzda her dakika fazladan taşıdığımız ağırlıklar, organlarımıza bağlanan yağlar olarak onların çalışmasını zorlaştıran yüklerdir. kim bunu kendisine yakıştırabilir? iki dakika dürüst ol "kilo veremiyorum" de adamım.
şayet içten gelen bir açıklama ise kendinle barışık olma hali. yok değil ise kendine ihanet ederek sığınılan bir bahene.
(bkz: su içsem yakışıyor)
aldatmaca.
güncel Önemli Başlıklar