1. 1.
    duyunca ınsanı kabız eden bır cumledır. bahsedılen konu o anda cozume ulasmalıdır. beklenmemelıdır. zaman ver dıyen kısı aslında tamamen kendı cıkarları uzerınde dusunmek ıstıyordur. zaman ıstenen kısı umursanmaz. boyle bır cumleye verılebılecek en guzel yanıt ya sımdı konus ya da sıktır gıt olur. *
    2 ... painkiller
  2. 2.
    duyumsanması manitadan şut yiyecek olmanın büyük alametlerindendir.
    1 -1 ... damat hobbit pasa
  3. 3.
    ne hikmetse verilen zaman bir türlü dolmaz. o yüzden tez elden ayrılmak lazımdır. zamanı uzatmamak gerekir.
    1 ... gardi
  4. 4.
    terkedilme surecinde ki ilk cumle.
    ... balim
  5. 5.
    - bana biraz zaman ver
    + kalmadı, vakit versem.
    ... pvh19
  6. 6.
    ben biraz takılayım, kafamı dağıtayım milletle fingirdeşeyim, sonra daha iyisini bulamazsam sana geri dönerim...
    (bkz: aynı bokun laciverti)
    ... welocity
  7. 7.
    bunu isteyen kişiye verin siz de. sol elinizi bacak aranıza atıp, "aha istediğin zaman" deyip ayrılın yanından.

samimiyetsiz davranan tüm kadınların amına çakayım ben. samimiyetsiz davranan tüm erkeklerin götünü sikeyim.
    2 -1 ... wall e and eve
  8. 8.
    alacaklı borçludan alacağını istediğinde borçlunun eğer o anda borcunu ödeme durumu yoksa alacaklıya söyleyeceği söz.
    ... forvet oynayan dede
  9. 9.
    ogretmen: yavrucum sinav notun cok dusuk, bu aksam calis yarin sana sozlu yapicam belki yukseltirsin.
    ogrenci: yarin cok erken, bana biraz zaman verin.
    ogretmen: olmaz yavrucum hep erteliyosun bu aksam calis, hadi kolay gelsin.
    ... ziggy marley
  10. 10.
    asıl anlamı bana biraz zaman tanı ben biraz gezeyim ortamlara gireyim senden daha iyisini bulamazsam sana dönerimdir.
    1 ... mashadov