bugün

dinlemeye aç bir sesleniş biçimidir. ayrıca haluk levent tarafından da seslendirilmiş olan bir ahmet kaya şarkısı dır. kişiliğine saygı duymasam da severek dinlediğim şarklarından birisidir.

Bana birşeyler anlat
Canım çok sıkılıyor
Bana birşeyler anlat
içim içimden geçiyor
Yanımdasın susuyorsun
Susuyor konuşmuyorsun
Bakıyor görmüyorsun
Dokunsan donacağım
içimde intihar korkusu var
Bir gülsen ağlayacağım
Bir gülsen kendimi bulacağım
Depremler oluyor beynimde
Dışarda siren sesi var
Her yanımda susmuş insanlar
içimde ölen biri var
Hadi birşeyler söyle
Çocuk gözlerim dolsun
içinden git diyorsun
Duyuyorum gülüm
Gideceğim, son olsun
içimde soluyorsun
iki can var içimde
Korkular salıyorsun üstüme korkular
Her an başka biçimde
bir zamanlar bir Televizyon programıydı çok saçma diye yayından kaldırıldı.
geçen gün otobüse binmiş mecidiyeköy'e gidiyorum. çağlayan yakınlarında bir yerde otobüs durakta durdu. kulağımdaki kulaklıktan gelen müzik sesi beni keyiflendirirken otobüsten inen insanları seyrediyordum. bir aile dikkatimi çekti. bir kadın, bir adam ve 3-4 yaşlarında bir erkek çocuğu. kadın kör, adam sıradan birisi. üzerinden ki kıyafetlerden varoş bir mahallenin sevilen, saygılı, efendi bir adamı olduğu belli oluyordu. kadının kör olma durumunu düşündüm o anda. evin bütün yükü, çocuğun bakımı adama kalıyor. adam gündüzleri çalışıp akşamları da çocuğuyla ilgileniyordur artık. çocuğa hem babalık bir nevi de annelik yapıyordur. kadının belli başlı bazı ihtiyaçlarını gidermek için dahi ona yardım ediyordur. kör karısının sorunları bir de çocuğunun sorunları... işi oldukça zor görünüyordu. onları gördükten sonra halime şükrettim. benden daha kötüleri de varmış.
bana bir şeyler anlat, canım çok sıkılıyor, bana bir şeyler anlat anlat, içim içimden geçiyor. yanımdasın duruyorsun, susuyor konuşmuyorsun, bakıyor görmüyorsun, dokunsan donacağım... diye devam eden harikulade ahmet kaya yorumudur.
şu anki ruh halimi anlatan; müthiş bir ahmet kaya şarkısı'dır.
yanımdasın susuyorsun
susuyor konuşmuyorsun.
not: başlık daha önce açılmış olsa bile; tekrar canlandırmaya layık'dir.
sen babanın vücudunda vitaminken*...

sonra kürtaj yasaklandı,

ne yazık ki, sen dünyaya geldin...
görsel