bugün

yatakta geçen güzel anlardan sonra keyfini süren erkeğin partnerine söylediği o söz dür.*~
edit: eksiler beni korkutuyor sadece kahve istemiştim hayatım *
sabahın köründe rüyanda mı gördün? kalk kendin yap seklinde cevap alınması ihtimal sorudur.
(bkz: tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır)
iyi bir eş ise "tabi hayatım" diyerek karşılık verir.
- bana bir kahve yaparmısın hayatım.
+ soru ekini ayırsaydın domalardım bile mahmut. böyle böyle hep kaybediyon işte.
- salakım di mi?
+ çokkkk
(bkz: tatlı dilin milli iradeyi deliğinden çıkarması)
(bkz: bir çay dök de içek)
canımmm yapmam mı hiç sen yeter ki iste. söyle nasıl istiyorsun kahveni aşkım. *
(bkz: bu asla çay olmaz)
ara sıra eşime yönelttiğim rica ve istek cümlesi. sağolsun bir kere bile kırmadı kaç yıldır.

güzel bir birlikteliğiniz varsa, feminist falan değilseniz, yahut "ööh kadın kahve yapacak, erkek içecek. ne klasik bi evlilik. nine-dede gibi öeeeh!" deme çağlarınızı çoktan geride bıraktı iseniz, güzel bir kahvaltı, yemek sonrası yahut bir alışveriş sonrası eve dönüş akabinde, eşinize, sevgilinize "bana bir kahve yapar mısın hayatım?" dediğinizde, onun gözlerindeki ışıltıyı görebilirsiniz. o güzel eller ile yapılmış güzelim kahve size getirildiğinde ise, sizin ona karşı olan hayranlığınızı ve sevginizi de eminim o da gözlerinizde görüyordur.

orada kadın gerçekten kadındır, adam da gerçekten adamdır. iki taraf da rollerini sorgulamaz ve gocunmaz. aksine bundan memnuniyet duyar. kahve deyip geçmeyin. eşinizle başbaşa iken içilen kahvenin anlamı başkadır. büyüktür.

(edit: umarım sen de bir gün bu güzel anı yaşar da ne demek istediğimi anlarsın. şimdilik herşeyi eksileme çağındasın belli ki.)
1. 'tamam hayatim' deyip seve seve yapmaktir
1. 'tamam hayatim' deyip sinir ola ola yapmaktir
1. 'kalk kendin yap' demektir
1. kibarca 'hayir hayatim' demektir
1. sinirlenerek 'hayir (lan da denilebilir)' demektir
1. karsilik bekleyerek yapmaktir
1. karsiliksiz yapmaktir
1. ertesi veya baska bir gün gün benzer bir soruyu soruyu sorana sormaktir
1. yaptigin kahveyi getirdikden sonra 'bakalim o da bana getirirmiydi'
düsüncesiyle 'bana bir kahve yaparmisin hayatim'demektir,
1. 'bana bir kahve yaparmisin hayatim' diye sorulan kisi kiziniz, oglunuz, kariniz, kocaniz, garson, dostunuz, hizmetciniz ve daha bir sürü birey olabilir; bazi insanlar ota boka hayatim diyebilir

Vesaire
sevgilisine söz dinletme testlerinden biri ya da naz yapma tekniğinidir.
-ben yaparım ama senin yapmanı istiyorum.
güzel bir evliliğiniz/ilişkiniz varsa "tabi yaparım hayatım" cevabını aldığınız soru.
Uykusuz ve yorgun bir şekilde uzanırken kendim sorup kendim cevapladığım soru.

Yaparım bebeğim, eğer bir kalkabilirsek.
bu soruyu soracak bir "hayatım"ı olmayanları üzen soru cümlesi...
(bkz: lord marcus amoralist primses)
bir ricadır.