bugün

Allah var biliyorum inanıyorum ama anlatın bildiğiniz kadar.ispatı varmıdır acaba.
"bak kardeşim bu kalemi yapan var ya hani şimdi şöyle..." şaka şaka.
Allah'ın varlığını görmek istersen her şeyde Allah'ın yarattığını görürsün, görmek istemezsen hiçbir şeyde görmezsin Allah'ı ve varlığını.
Etrafina bak bunlari tasarlayan biri var anlarsin kendi kendine olmasi mümkün degil.
Arayan kendi bulur zaten * onu bu denli dar düşünce kalıpları ve sorularla araman acizliğindendir.
Güzellik, estetik, zarafet yani görsellik. Bir kadının güzel gözleri, zarif yürüyüşü yada bir yavru köpeğin badi badi koşması yada akşam gün batarken gökyüzünün aldığı yağlı boya tablosu gibi görünüm yada örümceklerdeki akreplerdeki tehlikeli estetik görünüm... Evrim bir bebeğin neden sevimli olduğunu açıklayamıyor yada papağanların renklerini. Her türlü dizaynda Allahın imzası var. Güzelliklere bak o sana kanıtlar.

Sonraki aşamada da eğer Allah varsa bizimle iletişim kurmuş mu ona bakmalısın. Evet kurdu diyen dünya üzerindeki tüm dinlerden farklı olarak sadece kuran, içindeki bilimsel, edebi ve geleceğe dair mucizelerle Allah katından geldiğini delilleri ile kanıtlıyor.
Din ile yakından uzaktan alakası olmayan, bilgi sahibi olmayan zontalar sağdan soldan duydukları, derinliğine insek göt olacakları iddiaları buraya yazıp gidiyolar. Hep aynı terane. Aq ateistin de kalitelisi gerek.
1400 yıl önce bi kitapta kendisinin var olduğunu yazmış. Ve o kitaba inanmayanı da cehennemle tehtid etmiş. Sen daha nasıl kanıt istiyorsun bebeğim?
O, anlatılmaz; hissedilir bence.
Evrende düzen yoktur kaos vardır.

Şu bunca güzellik, ahenk, uyum, harmoni muhabbeti yapanlar lütfen farklı kaynaklardan beslenerek yorum yapalım.
Evrendeki kaosu anlatması gereken bir yazarın bulunduğu başlık.

dipnot:estetiğin farklı kaynağı da neyse artık.
Dipnot2:sakın insanlar birbirini öldürüyor, hayvanlar etobur besleniyor geyiğine girme, gireceksen de kıraathanede gir.
Anlatmiyorum amk hemen eksi kasiyor atayiz deyist agnostic hayin solcu gusülsüz kitle.
(bkz: Allah ın varlığının 12 delili) adlı kitabın ücretsiz pdf'ini aşağıdaki linkten edinebilirsin.

https://www.google.com.tr...Vaw0ukaHjUXgKSOqs2caK7oH4
Delilleri var görebilirsen. Görmek istersen. Sayısız tane.
Yav kardeşim neyi uzatıyorsunuz dünyada bu kadar zulüm kaos çocuk tecavüzü var demek ki ilah yok. Çılgın liseli ateist lafı.
-Kardeşim niye ateistsin
- çocuklara tecavüz var
-eeee
-eee is yok bu yüzden işte
- güzel kafa kardeşim Allah mübarek etsin
anlatsam iman etmenin bir anlamı kalmaz zaten.
Maddenin ezeli olmaması mesela. Zaten ateistlik inancının köküne dinamit koyup patlatmıştır zamanında. Bilim bunu kabul etmişken ciddi manada salak olan ateist kafa halen bilim kisvesi altında yaratıcının varlığını reddetmektedir. Hadi her şeyi geçtim, ulan şu dünyaya sonradan lütfedilmiş eksen eğikliği bile en basit sebeplerden biridir inanmak için. Hangi bir delili reddedebiliriz? Allah ın dediği gibi kibre yenilip reddedenlerin sahiden gözleri kör. Ben inanıyorum, Allah var. Bu mükemmellikleri başka türlü açıklayamam. Allah ın düşmanınız dediği nefse uyup işlenen hatalar da inanmam için bir sebep. Bu dünyada işlenen her kötülük Allah a inanmak için sebep. Özellikle hayvanların yapmayıp insanın yaptıkları. Ben iman ettim.
Aklın ve bilimin yolu Allah a çıkıyor. Sizi yaratıp hayatta tutan Allah a iman edin. Ebedi cehennem azabından sakınıp Allah tan korkun. Mükemmel ötesi bir rabbimiz var. Muhteşem bir padişahımız var. Sizi sizden çok düşünen. Şevkat sahibi.
Nasıl bir iğne ustasız, bir köy muhtarsız değilse, bu düzen içinde olan evrenin de bir Yaratıcısı vardır. Evrendeki tüm nesneler Yaradanın yansımasıdır.
Anlatanlar anlatmış ama sen onlara inanma.

Allah'a yine inan iyi hissedeceksen.

Ama dinlerin sözde allahla iletişime geçtiği iddiasındaki peygamberlerin allahına değil. Öyle bir allah yok.