1. 1.
    Allah var biliyorum inanıyorum ama anlatın bildiğiniz kadar.ispatı varmıdır acaba.
    2 -1 ... havuckafa
  2. 2.
    kuranda yazıyor.
    4 -5 ... ibni maymun
  3. 3.
    yaratıcı bir güç var olsa bile, o muhteşem güç, islam gibi kendi içinde çelişen bir dini göndermezdi değil mi? yaratıcının olmadığı konusunda agnostik bir tavır tutunuyorum ama dinin olmadığına o kadar eminim ki. eğer yaratıcı bana bu aklı verdiyse, bu akıl beni dinin olmadığı gerçeğiyle buluşturuyor. kusura bakma eğer varsan ve dini sen gönderdiysen bu senin hatan. bu şartlarda bir dine inanabilmem mümkün değil.
    14 -7 ... lennonmccartney
  4. 4.
    etrafına bile bakma. sadece kendini düşün. vücudunun özelliklerini, yapabildiklerini bir araştır. klişe ama böyle bir sanat sanatçısız olamaz. araştırdıkça daha da benimseyeceksin bu fikri. milyarlarca kombinasyondan birisin ve eşsizsin.

sana tek vereceğim tavsiye araştır ve sorgula.

emin ol sadece ateistler sorgulamıyor. inanmak kalpledir. sen Allahın varlığına inanmayı tercih ettin, onlarsa inanmamayı. sen ve bir ateist araştırıp sorguladığında aynı şeyleri görmeyeceksiniz. neyse... kendini tanı yeter diyorum. zaten kuran'ın ilk emri ikra ( oku ) sadece kitap okuma değildi. kendini, etrafını, evreni okumandı.
    2 -6 ... bilgisiz zeki
  5. 5.
    "bak kardeşim bu kalemi yapan var ya hani şimdi şöyle..." şaka şaka.
    Allah'ın varlığını görmek istersen her şeyde Allah'ın yarattığını görürsün, görmek istemezsen hiçbir şeyde görmezsin Allah'ı ve varlığını.
    3 -1 ... pazzigillerden
  6. 6.
    Etrafina bak bunlari tasarlayan biri var anlarsin kendi kendine olmasi mümkün degil.
    -2 ... karton toplayan cocuk
  7. 7.
    bana allahın varlığını anlat
    3 ... yasar ustaa
  8. 8.
    zorunlu varlık.
    3 -2 ... id est
  9. 9.
    Arayan kendi bulur zaten * onu bu denli dar düşünce kalıpları ve sorularla araman acizliğindendir.
    5 -2 ... buyukiskender
  10. 10.
    Güzellik, estetik, zarafet yani görsellik. Bir kadının güzel gözleri, zarif yürüyüşü yada bir yavru köpeğin badi badi koşması yada akşam gün batarken gökyüzünün aldığı yağlı boya tablosu gibi görünüm yada örümceklerdeki akreplerdeki tehlikeli estetik görünüm... Evrim bir bebeğin neden sevimli olduğunu açıklayamıyor yada papağanların renklerini. Her türlü dizaynda Allahın imzası var. Güzelliklere bak o sana kanıtlar.

Sonraki aşamada da eğer Allah varsa bizimle iletişim kurmuş mu ona bakmalısın. Evet kurdu diyen dünya üzerindeki tüm dinlerden farklı olarak sadece kuran, içindeki bilimsel, edebi ve geleceğe dair mucizelerle Allah katından geldiğini delilleri ile kanıtlıyor.
    2 -2 ... insectoidzz