bugün

sebzelerin çektiği yazılsa aya merdiven olur.
Hiçbir laf çakamamış kız. Bamya mamya sonuçta yedirmiş eleman yemeği.
Çok ağır olmuş, ama şti laf çakmış kız, kavgada söylenmez.
muz veya patlıcan yerken bana mesaj atacak olan kızdır.
Pipinize atıfta bulunan kızdır.
vefakar kızdır.
kaşar yerken erkeğin aklına gelen kızdır. ama kızın söylediği mesaj ayrı komikmiş. gözyaşlı gülen surat yapmak istedim.
biraz sakin olmanın güzelliğini hatırlatan kızdır.

bu derece kişisel bir incitme olmasa da başımdan geçen bir hadiseyi anlatayım bari:

kızın biri "yarın hastanede nineme test yapacaklar, alzeimer hastalığı teşhisi koyabilirler, üzülüyoruz ailece" diye bir mesaj gönderdi. ben de amerika'da bir grup rahibe'nin nasıl alzeimer'a rağmen dinç ve akli melekelerine sahip bir biçimde 90 ve 100 yaşına kadar yaşadıklarını gösteren 3 dakikalık bir Youtube videosu linki gönderdim (bir beyin belgeselinden alıntı, isteyen bulur). işin özü rahibeler kendilerini değişik alanlarda aktif tutarak hastalığın beklenen etkilerinden muaf kalmayı başarmışlar.

neyse, beş dakika sonra cevap geldi: "alzeimer gibi ciddi bir hastalığı hafife aldığımı falan zannetme, ancak acaba diyorum, bu nineler rahibe oldukları ve dolayısıyla erkeklere hiç bulaşmadıkları için böyle sağlam kalmış olabilirler mi?"

güldüm: "anlaşılıyor ki popona güzel bir kötek istiyorsun dostum" dedim, güldüğünü ifade eden elektronik sembollerle yanıt verdi. kapattık muhabbeti.

ne oldu, dünyanın en süper esprisini mi yaptı? belki hayır. ama çaba gösterdi, düşündü, nasıl bu acıklı durumu eğlenceli bir hale getiririm, nasıl incitirim vs. diye ortaya birşey koydu. ne yapsaydım yani, havlayıp bu çabasının içine mi etseydim?

bu arada, "boktan esprilere gülüp arada cinsel içerikli reaksiyonlar vererek kızı götürme peşinde olduğun dikkatimizden kaçmadı" zannedenlere de çok teessüf ederim; bu hikayeden bu ders mi çıkarılır? çok ayıp... hehe.
kuaföre oradan falcıya daha sonra da alışverişe gidecek birini arıyorum demek istiyordur.
Önemli olan lezzeti diye cevap verilmesi gereken kızdır.
güldüren kızdır.
ne zaman yoğurt yesem ben de seni düşünüyorum, bir ara buluşsak ne dersin ? diye karşı mesaj atacağım hatundur.