bugün

(bkz: bamyanın kabızlığa iyi gelmesi)
gerçek bamya ve kabak için bişeyler yazmak lazım.
bamya, ilaç gibi bişeydir. nasıl yemezsin. bazı yiyecekleri de sağlık için yemeli. şahsen sürekli et yememek için arada kuru bamya bile yerim ki bamya bildiğim kadarıyla doğal yetiştirilen nadir sebzelerden. çünkü yabancılar bunu pek bilmiyor ve dolayısıyla oynayıp bozmamış, ilaç falan da geliştirmemişler. emin değilim tabi. tahminim bu yönde.kabak için aynı şeyleri söyleyemem.
mesela bamya günümüzde çok yaygın olan ama çoğu kişinin takmadığı, kabızlığa da iyi gelmektedir.

kabak, maalesef doğal yetiştirilmiyor gibi geliyor çünkü her mevsim var. bahçeniz falan varsa ekin yiyin. yaz için çok hafif ve güzel bir sebze.
etli bamya
zeytinyağlı pırasa (bol limonlu)
zeytinyagli kabak yemegi (nane ve pul biber ilaveli)
patlıcan (her türü)

en sevdiğim sebze yemekleridir. bunları beğenmeyenin damak tadı yoktur. lezzet kavramından bihaberdir.
Sağlığına dikkat eden, sindirim sistemine bayram ettiren güzide insandır.

Hep hamburger, pizza, patates yiyin e' mi!
içiniz taş bağlasın!
Bu ülkede, en uzun sıra kolonoskopi sırasıdır, haberiniz olsun!
Bamya ve kabak severim,ayrıca karnabahar,brokoli,kerevize de bayılıyorum.

Pırasa ve patlıcanı da severim.Siz eksilemeye devam edin sağlıksız beslenen hamburger çocukları.

Eksileyen tayfa zıkkım yiyin.
şimdiye kadar aklıma bamya yemek gelmedi, yani ne anneme pişir dedim, ne de lokantada ısmarladım. ama ikram edilirse yerim, kabak da aynı şekilde.
Bamya yiyeceğine direk salyangoz yemeli insan. ikisi de sümük salgılıyor. Salyangozda daha çok protein var en azından.
Bamyaya bayılırım. Kabak yemeğinden kastını anlayamadım.
güncel Önemli Başlıklar