bugün

balık yemeyi bilmeyen mideden yoksun insanlardır. yahu hayvanın eti tamam da gözü de yenir mi canım? ölü bir bedene ne olursa olsun saygı duyarım ben arkadaş. o narin, bembeyaz, pamuk gibi eti dururken ne pis insansın ki sen hayvanın gözünü çıkartarak ağzına bir bonibon edasıyla atıyor, umarsızca çiğniyorsun? rezilsin!

mesela ben lüferden başka balık yemeyen bir insanım. lüferinde sadece sırt kısmından bir parça alır tabağıma koyar gerisini atarım. karnımı doyurmak için 60 tane lüfer harcadığım olur. gerisini ise kedi köpek gibi bilumum hayvana hediye ederim. israfa ne gerek var değil mi?
bunun birde kurban edilen koç'un gözünü yiyenleri vardır ki,o da iğrençtir.

(bkz: ıyk)
bir de "denizden babası çıksa yiyenler" vardır ki daha elim ve daha vahimdir.
söz konusu hamsi ve istavrit gibi küçük balıklar olursa ayrım yapılmayacak noktadır. lööpp diye tek seferde atarsınız ağzınıza olur biter yahu. *
''koç yumurtası'' adı altında hayvan taşağı da yiyen insandır.
lale'de yarım porsiyon "kafa" isteyenlerle aynı kişilerdir. bir de benim mis gibi mercimek çorbamla dalga geçerler.
te allam.
hatta balığın gözünü bırak tavuğun götünü yiyenler bile varmış bu ülkede...
(bkz: gözünün yağını yiyeyim)
pişmiş kuzu kelle'nin gözlerini yemek için kavga eden insanları görmemiş insan serzenişidir.
(bkz: denizden babam çıksa yerim)
belki de mideli oldukları için yiyen insanlardır. Bir balığın en lezzetli yerinin kafası olduğunu bilen insanlar da olabilirler.
Yalnız 60 lüfer harcanacağına bir orkinosun löp etine dalınsa daha mantıklı olmaz mı? Madem para bok.
yani neden göz başka bişey mi kalmadı kardeşim.