1. 1.
  genelde Estonya, Letonya ve Litvanya için kullanılan kavram. baltık denizine kıyısı olan başka ülkeler de var fakat onlar başka coğrafik isimlere sahip.
  1 ... beyaz atletli prens
 2. 2.
  (bkz: kurlandiya dükalığı)
  ... usualsuspects
 3. 3.
  sovyetlerin baltığa ulaşmasını engellemek için oluşturulmuş yapay ülkelerdir demek istiyorum ama emin olmadığımdan diyemiyorum.
  1 ... whitelionarda
 4. 4.
  yapay ülkeler değildir. bu coğrafyaların tamamında yüzlerce yıldır -belki binlerce- farklı dili, farklı kültürü olan milletler yaşar. mesela bunlardan litvanya 17. yüzyılda avrupa'da güçlü/sözü geçen devletlerden biriydi. avrupa'da yapay devlet arıyorsak belçika en iyi örnektir.
  ... gaspirali
 5. 5.
  asla yapay ülkelerden değillerdir. tampon bölge oldukları doğrudur ancak bu onları yapay ülke yapmaz. yapay devletin ne bir milleti vardır ne de bir milli çabayla oluşturulmuşluğu. ancak bu ülkeler genellikle turan soyludur ve litvanlar uzun süre kuzey avrupada söz sahibi olmuştur.
  ... hajraturan
 6. 6.
  halkları birbirlerine benzeselerde çok farklı halklardır norveçten ukraynaya isveçten estonyaya letonyaya ve sayamadığım bi çok ülkeye verilen isimdir. genel olarak finler slavlar ve cermenlerin küçük kutusu diyebiliriz bu bölgeye.
  ... sultaniiinci hayvan cafer han
 7. 7.
  kuzeyde Estonya ortada letonya güneyde Litvanya şeklinde sıralanırlar. Hepsi 90ların başında bağımsız olmuştur.
  ... muggle
 8. 8.
  Sesi soluğu çıkmayan ülkeler. Yaşıyor musunuz efendiler dediğim ülkelerdir.
  1 ... ulu tengri