bugün

sütün içine bir miktar süzülmüş bal katılarak hazırlanan uyku içeceği.
(bkz: muzlu süt)
sesin kisildigi zamanlarda ses sanatcilarinin icmeyi tercih ettigi icecek
pekmezli sütten rengi ve mayhoş tadıyla ayrılan büyüdükçe içilmeyen, içilmedikçe unutulan hayvansal besin kaynağı.
kahvaltı edemeyen bünyeye yarayan süttür. direnç sağlak, tokluk hissi verir . * *
evde tatlı yoksa ve markete gitmeye üşeniliyorsa, tatlı isteği ve bu sıcaklıkta serinleme isteğini yerine getiren mükemmel karışım. üzerine saatlerce sigara içmemek gerekliliği olmasa bir de harika olur.
akşam yatmadan önce içildiğinde garip bir şekilde huzur verir. sütü sevmeyenler için kötü bir tat olsa da sevenler için dünyanın en leziz içeceklerindendir.
Küçükken annemin zorla 1 bardak içirmeye çalıştığı ve benim her seferinde farkedilmeden camdan dökmeyi başarabildiğim aslında çok faydalı olan karışım.

Kemik yapımızın gelişmesi durunca farkettik yaptığımız hatayı, şimdi ki aklım olsa her gece bir sürahi içerdim o da ayrı.
dertlere deva, hastalara şifa. rahmet.
sıcak tutar.
eşşek kadar adam olduğunuz halde annenizin " oğlum ballı süt yapayım da iç. ciğerlerine iyi gelir" diyerek dayattığı çok faideli bir içecek. *
tuhaf bir şekilde boğaz ağrısına iyi geldiği tarafımca test edilmiş ve onaylanmış mucize içecek.* bu doktor milleti boşu boşuna altı yıl tıp okuyor zaten. hayır ballı süt varken modern tıp'a falan gerek yok.
(bkz: bu benzersiz lezzete asla hayır diyemiyorum)
(bkz: afrodizyak)
içinde bisküvi parçaları ezilip biberona konulduğunda adı "ballı mama" olur.
kışın vazgeçilmez ilaç niyetine içilesi içecek.
(bkz: şu an bunu yazıyorum ve içiyorum biliyor musun)
birçok bünyede uyku ilacı etkisi yaratır.*
az miktarda karabiberle kombine edildiginde faydasinin artacagi icecektir.
sesi güzelleştirdiğini söyleyerek çocukları kandırmayı başaran annelerin, içirmekten yorulmadıkları sütle bal karışımı. * * * *
harika bir içecektir. sıcacık süte balı döküp karıştırması ise bir zevktir.
* *
şarabı, birayı, rakıyı, viskiyi, muhtelif tüm içecekleri geçen, aşan birinci sıraya oturan içecek.
an itibariyle 3. bardağı da yuvarlamayı başarmış kimse olarak, onu sadece yüksek soğuk algınlıklarında yanımda beliren bir dost olarak görmekte ve mümkünse pek de görmek zounda kalmamayı dilemekteyim.
genelde anneler yapar, ama anne uzaktaysa cattle ın içine süt ve baldan oluşan karışım bir bardakla konularak ısınması sağlanır ve afiyetlen içilir.
dileriz, yarasın.
boğaz ağrısına bire bir.
bir tür cennet içeceği olsa gerek.
ses açmak için içine yumurta karıştırdığınızda yumurta tadını yok eden enfes karışım. yumurtayı çiğ çiğ içemem ama sesimi açmam gerek arkadaş diyenlerin başvurması gereken hede.
nesquik in vanilya ekli şekilde çıkarmış olduğu, bim'de haftanın ürünü grubunda bu hafta alılı paketle yer almış içecek. anne tarafından yapıldığında tadı bir başkadır, içimi ayrı hoştur.
güncel Önemli Başlıklar