1. 1.
  insanı sitcom dizilerinden çıkmış hale getirir bu balkonlu odada oturma durumu. genellikle evin en küçük çocuğuna verirler ki, anne-baba balkona çıkacağı zaman ergen abiden izin almak zorunda kalmasın. o dezavantajları da şöyle özetleyebiliriz; yağmur mu yağdı? heh işte yarra yedin demektir, zira anne elinde sepetle odaya girer "hiii yağmur yağıyor, şu çamaşırları bi toplayım bana yardım et" der, odanda okuduğun kitap, izlediğin film piç olur. ikinci bir dezavantaj ise odaya giren çıkanın belli olmamasıdır. misafire binanın çevresi mi gösterilecek, hemen odaya girilir, oda sahibi pasifize edilir. ya da porno film mi izleniyor, anne odaya girer "şu balkonu bi yıkayayım da öyle yatayım" der, sik gibi kalınır afedersin.
  ... dargelirli
 2. 2.
  Ögrenci evleri için konuşack olursak soğuk olmasıdır mesela. Zaten kaloriferi bir derecede çalıştırmaktasınızdır o minicik kaloriyi de balkon kapısı alır götürür. Avantjları da vardır tabi ama konu o değil.
  1 ... vade retro satana
 3. 3.
  evde her allahın günü çamaşır asan bi anne varsa çıldırma sebebidir. nitekim sabahın köründe kapıya dayanıp bando mızıka eşliğinde çamaşırlar balkona asılır.
  1 ... tanrininuveyoglu