1. .
  küçükken fazlasıyla tasosu olan çocukların evinin balkonundan sokakta ki çocukları harekete geçirmek birbirlerine düşürmek için sarfettiği cümledir.

  tasolar biriktirilir, biriktirilir ama ne çilelerle oyunda kazanacaksın 1 koyup 2 alacaksın, cips alırken hangi pakette taso var diye karıştırıp cipsleri kırarken bakkala yakalanıp ondan kaçacaksın. sonra okullar kapanacak tatile gideceğin gün uzun uzun düşüneceksin. 'zaten 5e geçtim yeaa ne işim olur tasolarlan' diyip sokakta çocukların en yoğun olduğu saatlerde balkona çıkıp avazın çıktığı kadar bağıracaksın

  'taso kapıışıııııııııııııııııı kappıııııııııııııııııııııııııııış'
  3 ... prenses uykusu
 2. .
  hiç yapmadığım davranıştır. demek ki evrensel bir olay değilmiş.
  -1 ... mrtnyc
 3. .
  artık tasolarıyla ayrılık vaktinin gelip çattığını anlayan, onca emekle, alınteriyle biriktirilen kolleksiyondan ayrılığını, adeta üstün hizmet madalyası verilen bir askeri tören düzenler gibi; bir diktatör'ün halkını selamlamak için çıktığı balkonundaki o mağrur duruşun aynısını takınıp, bütün tasoları savurup atmaktır.
  2 ... windows gezgininin heybesi
 4. .
  ilkokulda taso oynarken baba zoruyla okulu bırakmış ve okulla iligili tek anısı sadece taso oynamak olan bir insanın, okul hakkındaki bastırılmış duygularını açığa çıkarma şeklidir.
  1 ... irishstorm
 5. .
  mahalle veletlerinin 'yağma var lan koşuunnn' deyu haykırdığı zamanlarda olan hede. hey gidi günler..
  ... jarrus