bugün

balkon kirlenmesin, guvercinler yuva kurmasin korkusuyla hayvanlara iki rahat nefes aldirmamaya kararli kisi eylemidir. az yapmisligim yoktu kucukkene.

annem guvercinler gelmesin ortaligi kirletmesin diye once ucurtmami koydu balkona, yemedi guvercinler, bi sure sonra gene gelmeye basladilar. sonra buyuk bir supurge koydu, korkuluk niyetine, ondan da korkmadilar. velhasil is basa dustu.

o guvercinler balkona her geldiginde, bisikletimin ustune sicma pozisyonu alirken "hot!", "hop!", "kist!" gibi sesler cikarmak suretiyle hayvanlari yerlerinden ziplattim. hayvanlar manyak oldu lan sora, "a.ina koyim" diye bagirsam bile gitmemeye basladilar.
korkudan altlarına sıçırtabilecek eylem.
(bkz: balkona cd asmak)
Korkutulan güvercinlerin daha sonra arabanızın üzerine sıçarak intikam almalarına sebep olacak eylemdir.
Bunların kumru akrabaları ise olaya guguuuk guk efektleriyle yorum getirirler.
annemin bozuk cd ile yaptığı ve başarıya ulaştığı iş. balkon demirlerine bağlanan cd, rüzgar desteğiyle tınn tınn demirlere çarparak bu bok makinası kuşların balkon sınırları içinde rahat rahat sıçmaması için caydırıcı güç olarak görevini yerine getirmektedir.
hayvan gelmiş senin balkonuna, pencerenin önüne yuva yapmış, sığınmış. bundan güzeli varmıdır ki. ne kovalarsın hayvanları, varsın sıçsın be.
zaten oturduğun ev yapılmasaydı, muhtemelen orada bir ağaç yada bir kuytu olacaktı, güvercinin yuvası olacaktı. hayvan sadece sıçıp bırakıyorsa az bile yapmış.
- hey, güzel pub.
- evet, sürekli takılırım. tanışıyor muyuz?
- kısmet evet. ben geçen gün pislediğin evin sahibiyim.
- has.ktir.
- seninle bir anlaşmaya geldim. sen buna bir an önce son verirsin ben de seni eşcinsel bar'da gördüğümü unuturum. sonra karın bundan pek hoşlanmazdı herhalde. sonra kariyerin..
- lanet olsun. lanet olsun!!
- üzgünüm güvercin. şantaj her zaman işe yarar.
- defoooooooooooool.
red bull reklamlarını akla getiren hadise.

(bkz: red bul kanatlandırır)
-hey sen sıçma kabusun olurum!
-guuuk.
-sanırım yeterince açıktı.
-guguuuk.
-now sie go!
(bkz: balkona sicmasin diye guvercini uyarmak)
(bkz: balkona sicmasin diye guvercinin kafasina sikmak)