bugün

kendisinde yetki ve sorumluluk bulunanların, diğerlerine vermesi gereken hizmeti kendi nam ve hesabına kullanmasıdır. ülkemizde bu atasözü hayat felsefesi haline gelmiştir ki, yalamayanlar domuz sayılmıştır.
benim memurum işini bilir.
(bkz: bal tutan balparmak yalar)
rüşvetin avam ağzında meşrulaştırılmaya çalışılmış halidir...
(bkz: boğazında kalır inşaallah)
(bkz: her ballı parmak yalanmaz)
sulama kanalından akan suyun büyük kısmının, kontrolü elinde tutan köy muhtarının bahçesine akması ile yaşama geçer.
bal tutamayan tutanın parmağını ve hatta kıçını başını yalar şeklinde devam edecek özlü sözdür.

akepenin çevresini saran yalamalardan biliyoruz.
askerde nöbet yazan şahsa kendisine neden nöbet yazmadığını sorduğumda bana vermiş olduğu, akabinde yediği dayaktan ötürü bir daha muhtemelen asla kullanmayacağı atasözüdür.
orospu çocuğu bir arkadaşım tarafından akp yolsuzluklarını savunmak amacıyla söylenmiş laf. kendisiyle selamı sabahı keserdim de, neticede uzun süredir arkadaşım, ses çıkarmadım, sadece acıdım.
yanlış yazılan aktarılan söz; doğrusu, bal tutan "şerefsiz" parmağını yalar olmalıdır. adam olan elini yıkar, elindekini doğaya* geri gönderir.
ülkenin anasını silkerten atasözüdür.
ikbâl etek öpmekle müyesser olacakmış
ben böyle rezîlâne temennâdan usandım

dedirten anlayış...
sorun teşkil etmeyecek olan ifadedir.

(bkz: yalarun)
Bir ortamda bu cümleyi duyarsanız o kişi bilin ki hırsızdır...
Tavşan girmiş ekine kulakları dikine, bal mı sürdü götüne tatlı geldi sikime.

Bi de böyle düşün.
aciz ve kulluk etmeye alışmış, karaktersiz toplumlar için geçerli olan söz.

hangi toplum buna göz yumuyorsa o toplum daha modern olamamıştır. ister amerika olsun ister türkiye...
aciz ve kulluk etmeye alışmış, karaktersiz toplumlar için geçerli olan söz.

hangi toplum buna göz yumuyorsa o toplum daha modern olamamıştır. ister amerika olsun ister türkiye...
çomar atasözü. böyle düşünen çomar sürüsü yüzünden ülke boka sarmış durumda. hırsızlar türkiye'de değil abd'de yargılanıyor. gurur duyun ey çomarlar ve yalamaya devam edin.
iğrenç bir atasözü. Her türlü yolsuzluğu, talanı, hırsızlığı meşrulaştıran bir atasözü.
Şerefsizliğin vücut bulduğu atasözü. Devletin malı deniz yemeyen domuz gibi.. songavurbukucu inceci tipitipi sevmemde girdiği girdiyi eksileyen hangi dangalak merak ettim. Kendiside yolsuz ve hırsız galiba kuyruğuna basmış sjsj..
Virgül önemli tabi.

Bal tutan mı yalar yolsa bal tutanı mı yalar muallak.
winnie the poohun piglete söylediği vecize.
size uyup terbiyesizleşmek istemiyorum.
güncel Önemli Başlıklar