1. 1.
  arılar, bunun bilincine nasıl varmıştır bilinmez ama gerçekten etkileyicidirler;

  - birbirlerine bağlı çoklu geometrik yapılar içerisinde maksimum kullanım alanı sunan geometrik form, eş büyüklükteki altıgenlerden oluşur.

  - altıgen bir küp, sağladığı maksimum kullanım alanının yanı sıra oluşturulması istenen mukavemet açısından da minimum balmumu gereksinimine haiz geometrik biçimdir. doğal peteklerde cidar kalınlığı milimetrenin ellide biri kadar olup 500 gr. balmumu ile 35 bin petek yapılabilir ve bu peteklerde yaklaşık 10 kg. bal saklanabilir.

  - yapılan basınç deneyleri, petek doku tabir edilen, birbirine köşegenlerinden bağlı altıgen küplerden oluşan formun, yalnızca balmumu ile değil hangi madde ile yapılmış olursa olsun, geometrik yapılar içinde en büyük basınç mukavemetine sahip olduğunu kanıtlamıştır. bu mukavemet değeri, balmumu için kendi ağırlığının yaklaşık 30 katı kadardır.
  2 ... liberalisticcommunist
 2. 2.
  şimdi şöyledir efendim, eşit alanlı geometrik yüzeyleri düşünelim. eşit alanlı bu yüzeylerden çervesi büyük olandan küçük olana doğru sıralama üçgen, dörtgen, beşgen, altıgen, daire olacaktır. bal petegi altıgenlerden oluşur, altıgen eşit hacimli cisimlerden çevresi küçük olan yüzey olacagından daha az bal mumu ile daha az çok iş yapılmış olacak. arılar tabiki bunun farkında değildirler, farkında olmadan sınırı belli olan bir alanda belirli aralıklarla küresel bal mumunu bırakırlar ve bunlar birleşerek altıgeni oluştururlar.
  1 ... kriptolojik