1. 1.
  -arıların bal yapan türüdür. bal yapmayan türü için; (bkz: eşek arısı)
  -aynı zamanda her çiçekten bal alan, yani her güzele asılan erkekler için de kullanılır.
  -2 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  boku çok lezzetli olan hayvan.
  3 -4 ... ihan et
 3. 3.
  bal arılarının en ünlüsü arı maya dır. bugune kadar yaklaşık 100 dizi film projesine imza atmış olan maya, erkek arıların göz bebeğidir.
  3 ... hades
 4. 4.
  ben bal arisi gibiydim,senden önce
  bak pervanelere döndüm seni görünce. * *
  1 ... otuzyedibucukekrantv
 5. 5.
  Dünyada yaklaşık 25.000 arı türü vardır. Bunlardan sadece 9'u balarısı türüdür. Arıların görüp insanların göremediği bir renk vardır. Buna arı moru denir. Sarı ile mor ötesinin bir karışımıdır. işçi balarıları,suyu balözünden ayırabilemk için kanatlarını çırparlar. Hareket eden hava,suyu buharlaştırır. Yüzde 18'den az oranda su içerince,balözü bal halini alır. Bir kraliçe balarısı günde 1,400 yılda ise yaklaşık 500.000 yumurta üretir.
  2 ... rick blaine
 6. 6.
  yılda yaklaşık 1600 kişinin ölümüne yol açan böcek.
  ... ben sanderson
 7. 7.
  insanlar tarafından ürettiği yenilen, tek böcektir.
  ... gugutka
 8. 8.
  bir çiçekten öbürüne konan, en iyi poleni arayan canlıdır. bu yüzdendir ki, şarkıda pervane ile kıyaslanır: "ben bal arısı gibiydim senden önce, pervanelere döndüm seni görünce..." bal arısı gibi her çiçekten bal alma yolunda değilim artık, tek bir ateşin etrafında yana yana kül olmaya hazırım der yani... ne güzel der!
  ... birdamlaumut
 9. 9.
  kendilerine eşek arısı saldırdığında inanılmaz karşı saldırıya geçen minnacık böcek.

  eşek arıları bunlara saldırdığında, hepsi birleşip eşek arısının tepesinde onun üzerini kaplayarak, vücutlarını inanılmaz şekilde titretiyor ve eşek arısının aşırı ısınmasını sağlıyorlarmış. ısı 46 dereceye geldiğinde,vücutları eşek arısına kıyasla ısıya daha dayanıklı olan bal arıları bal yapma görevine dönerken, eşek arısı mefta oluyormuş.*

  edit: bu hareketi yapanlar, japon bal arılarıymış efenim.*
  4 ... dafnis
 10. 10.
  lazcası putuci olan sevimli hayvan. işi gücü bal yapmaktır, çiçeklere konmaktır. dünyanın en temiz hayvanı diyebiliriz. insanı soktuğunu pek görmedim. elime de konmuşluğu var. dediğim gibi, bu hayvanın tek derdi işini yapmak. o yüzden, sokmakla falan uğraşmıyor. vuralım tahtaya, sonra sokar falan.
  ... larsmon