bugün

her genç bünyenin çocukluğundan hatırladığı ve tiksindiği iğrenç kokulu vitamin.*
sanırsam omega3 yağı bu. *
sağlığa hiç de iyi gelmeyen hap.hamdi abi yutmayacaksın çiğneyeceksin bunu derseniz bünyeniz üzerinde yıkıcı etkilerini görebiliyorsunuz.

(bkz: kendimden biliyorum)
kullanımını kolaylaştırmak maksadıyla marincap isimli ticari formu mevcut olup,omega-3 balık yağı konsantresidir.
insanoğlunun hayatta görüp görebileceği en berbat tada sahip şeydir.her ne kadar yumuşak kapsül görünmünde de olsa aldanmamak lazım gelen hınzır bir tuzaktır.kapsül böyle jelibon gibi yumuş yumuş,insana haince ısırma hissi veren bir imaja sahiptir.kapsülün cazibesine kapılan bünye ısırıp dişlemeye başladığında ise aniden patlayıp balık yağı ağza olduğu gibi boca olur.tadı algılayan bünye deli danalar gibi mutfağa koşup üstüne yiyip içmek için türlü zıkkımlar arar,ama nafiledir.feci bir mide bulantısı ve iğrenç bir tat armağan olsundur.ıyyktır,bööğğktür**
damarları açma, damarlardaki tıkanıklıkları eritme işlevi gören yağ.
çocukluğumun kabusu. zayıf bünyeler için . **
hem kapsül, hem de yağ şeklinde olanları mevcuttur. kilo aldırır.
zıplayan * ve hoş kokulu olmayan hap. bir nevi çocukluk kabusu.
çok faydalıdır, kilo aldırır, a ve d vitamini içerir, kan dolaşımı hızlandırır fakat bunun sıvısını kullanırsanız teriniz bile balık yağı kokar, tadı ve kokusu iğrençtir.
trigliseritler ve kolesterolün düşürülmesinde, kalp krizi riskinin azaltılmasında, kan akışının kolaylaştırılmasında, romatizmal hastalıklara karşı koruma sağlamada tedaviye yardımcı olarak kullanılan ilaç.**

kapsülleri balık yemi gibi kokar. sürekli balıklar şu iğrenç kokan yemi nasıl yiyorlar diye düşünen çocuğun içmesi ayrı bi trajedidir. iğrençtir ayrıca hala içilendir.**
şurubunun iğrenç tadıyla akıllarda ve damaklarda yer eden ilaç.
küçükken kilo alayım diye yedirdikleri tadı iğrenç besin maddesi.
genel kanıya göre kilo aldırdığına inanılır fakat böyle bir etkisi yoktur. Kemik gelişiminde etkilidir. bağışıklık sistemini güçlendirir. içinde DHA vardır.. şimdi bu DHA ne diyeceksiniz; gavurun DHA dediği sıvı kalp rahatsızlığına neden alon alkolla, kırmızı etle yükselen trigiliserid seviyesini düşürür.

boy uzatır diye kullanmak çok sacma cunku uzatmaz... yalnızca kemikleri güçlendirir.

balık yağı iki şekilde elde edilir birisi balığın gövdesinden diğeri ise balığın karacigerinden. her ikisindede omega 3 vardır fakat karacigerinden elde edilende bol miktarda A ve D vitamini ihtiva eder.

hiperaktif arkadaşlarımın kesinlikle kullanmaları gerek çünkü kesinlikle işe yarıyor sakinleştiriyor. Omega 3'ün beyin üzerineda rahatlatıcı bir etkisi var, konsantrasyon sorununu azaltıyor.

hamile bayanlar balık yağını kullanırken dikkat etmelidirler içinde a vitamini içeren balık yağlarını kullanmamalıdırlar. zehirlenmeye yol açabilir..
çocukken hap şeklinde içtiğim hede. sakın ısırmayın, ısırtmayın. şayet ısırırsanız midenizden ağzınıza hatta dudağınza kadar gün boyu çıkmayacak balık kokusuna sahip olmuşsunuz demektir.
(bkz: marincap)
kısa boylu insanların çocukken haplarına saldırdığı madde. isterseniz yıllarca kullanın genlerin önüne geçilmiyor asla. ayrıca o hap kazara patlarsa ağızda size mide bulantısı ve kusmadan başka bir şey vermiyor.
a ve d vitamini içermeyenleri makbuldür. zira a ve d vitamini fazla alındığında karaciğer için pek faideli değildir ve balık yağı normal şartlarda bu vitaminlerden ciddi anlamda ihtiva eder.

balık yağına temelde omega 3 açısından bakmak lazım.

ırkımızda genetik olarak düşük olan hdl'yi yükseltmenin iki yolundan biridir.
diğeri ise düzenli spor yapmak.

kısaca çok faydalıdır. damar tıkanıklığının 1 numaralı engeli olan iyi kolesterolü yükseltir. damar yapısının ideal olmasında göz ardı edilemeyecek katkısı vardır.

iskandinavya'da kalp rahatsızlığının olmaması durumunun temel nedenidir.

(bkz: norveçli balıkçı)

gebe ve lohusa kadınlar için uygun olan marincaptır.
günlük kullanım için en etkili olanı ise carlson'un 500 ve 1000 mg'lık kapsülleridir.
500 X 2 ya da 1000 x 1 kullanılabilir.
romatizma, belfıtığı ve kas ağrılarında kullanılır. ayrıca kas gevşetici olarak ve kireçlenmeler, masfsal ağrılarında etkilidir. cilde masaj yapmak suretiyle kullanılır.

kullanımı: susam yağı, karanfil yağı, biberiye yağı, ceviz yağı ile karıştırılarak cilde tatbik edilebilir.
içtikten sonra hiperaktif hareketlere gark ettiren kapsülleri vardır dikkat.
bunu içmeye başladığınız zaman sivilcelerle de yaşamaya alışmanız gerekiyor sanırım. gerçi ilk zamanlar sivilceler biraz yoğun ama zamanla bünye alışır diye umuyorum. bir de heryerde kilo aldırır, iştah açar filan yazıyor. benim bildiğim diyet ve egzersizle beraber kullanılınca yağ yakımını hızlandırdığı.
kafayı çalıştırdığına şahit olduğumu düşündüğüm ilaç.

marincap içmeye başlamadan önce amacım zaten hafızamı zinde tutmaktı. içmeye başladıktan 10-15 gün sonra sanırım etkisini göstermeye başladı ya da tamamen psikolojik. gerçi nasıl olduğu umrumda değil, yeter ki zinde tutsun.
düzenli kullanıldığı takdir de bütün sağlık sorunlarının üstesinden gelebilir. ayrıca ergenler için düzenli kullanılırsa boy ve kilo sorunu nu ortadan kaldırır lise döneminde kendim kullandım 1-2 sene içerisinde istediğim boy ve kiloya ulaştım.
küçükken sayılan kaburgalarımın artık sayılmaması için annemin içirdiği kapsüldür balık yağı. çoğu kişinin aksine severek içerdim.
vitamin olsun diye verilir. kapsül halindedir.
centrum ile birlikte kullanıldığında inanılmaz sonuçlar ortaya çıkaran muhteşem ikilinin eşidir.