bugün

balık taze olmadığında olabilecek zehirlenme vakası.

görsel
Balığın bozuk olduğunu gösterir. Eğer balık tazeyse yoğurt bile yanında yenilebilir.

edit: tazeyse yanında yoğurt bile yenilebilir.
Devrik cümle kurmak yasak, kesin bilgi yayalım.
taze balıkla deneyen var mı diye merak ettiren zehirlenme türü.

(bkz: risk budur)
Taze balıkla denemeyi bırak kendimi bildim bileli yaptığımız kombinasyon. Hiçbir defa zehirlenme yaşamadık.

Taze ürünler olduğu sürece olmayacak zehirlenmedir.
http://www.uzmantv.com/ba...yogurt-yemek-tehlikeli-mi
(#24810793) da akil tutulmasi zaten girizgah yapmış ama açayım. birlikte zehir etkisi oluşturduğu için değil, ayran zehirlenme etkisini geciktirdiği için sakıncalı görülen durumdur.

şöyle ki, bayat balık tüketilise vücutta zehirlenme olacaktır. ancak yanında ayran alırsanız, ayran içerdiği yoğurt dolayısıyla zehrin vücutta tepki oluşturmasını erteler. böylece, herhangi bir sancı, ağrı, bulantı vb. ile vücudunuz sizi uyaracakken bunu geç fark etmiş olursunuz ve bozuk balık etkisi vücutta yayılmış olur. bunun tehlikesi daha fazla olacağı için beraber tüketilmesi tavsiye edilmeyen, diğer taraftan balık mezelerinin her daim bulunamaması nedeniyle aslında tercih edilebilecek olan, birlikte alınmasına kıyasla balığın tazeliğinin kontrolünün daha önemli olduğu durumdur. afiyet olsun.
balık taze olsun ayranı, sütü damardan alsan bile bi sikim olmaz.
hep amerikan oyunu bunlar...
olmayan zehirlenmedir.. bu kombin* dolayısıyla bir zehirlenme olmamaktadır, balık bayatsa her halükarda zehri* sokacaktır vücuda.. ee ne demişler, bayat balık baştan kokar**..
bayat balıktan dolayı başa gelendir, balıkla süt yemişliğim var hala yaşıyorum.
bayat balık yemeyin, yedirmeyin.
kamu spotu gibi oldu..
Ulan balık Ayhan zehirlenmesi okudum vicdansızlar. Dedim ne diyo bunlar amk.
Varoş varoş konuşmayın balık rakı ile yenir.
Yanına da bolca yoğurtlu meze yenebilir, rakı her derde devadır.
Balığın yanında ayran içerek zaten mundar etmişsin balığı. geçmiş olsun.
balık tazeyse hiçbir sey olmaz.
rakı varken macera aramayın.
Herkes kendi fikrini söylemiş bende söyliyebilirim sanırım. Balık ile en iyi giden şeyin rakı olduğu herkes tatafından kabullenmeli. Ama ayran değilde kola içerim kolay sindirir.