bugün

meydanında bulunan kalabalığın sadece %20'si oranın insanıdır.ayrıca meydana inmek diye bir tabir vardir meydan aşşağıda olarak bilinir..
istanbul'un kadıköy ile birlikte yaşanılası iki ilçesinden avrupa yakasında olanı. dikkat edin burayı seven insanların bir çoğu kadıköy'de sever.

•bakırköy yeşildir. ortuduğunuz sokak neresi olursa olsun mutlaka caddenizin kaldırımlarına yazın ağaçların gölgesi, kışın gazelleri düşer.
•bakırköy eğlencelidir. incirli caddesi'nden, iskeleye kadar eğlenebileceğiniz, sohbet edip içebileceğiniz, bowling ya da bilardo oynayabileceğiniz, alışveriş yapabileceğiniz yüzlerce mekan vardır.
•bakırköy merkezidir. istanbul'un hatta türkiye'nin her yerine ulaşım çok kolaydır. kamil koç ve pamukkale turizm, bakırköy terminallerinden ankara, izmir, denizli ve antalya'ya direkt otobüs kaldırırlar. iett'nin bakırköy durağından büyükçekmece, esenyurt, beylikdüzü, beykent, avcılar, halkalı, küçükcekmece, taksim, mecidiyeköy, bağcılar, gaziosmanpaşa'ya otobüsler hareket eder. taksime dolmuş, bir çok yere minibüsler gider. iskelesinden yenikapı'ya, kadıköy'e, bostancı'ya deniz otobüsleri; havaalanı'na havaş otobüsleri gider. meydanında sirkeci-halkalı banliyo hattı istasyonu mevucttur. balkanlara giden trenler de buradan yolcu alır.
•bakırköy nezihtir. bakırköy'de çocuğunuzu gönül rahatlığı ile yetiştirebilir, geceleri kadın başınıza sokakta yürüyebilir, elinizde bira ile kaldırımda oturup içebilirsiniz.
Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile özdeşleşmiş olan ilçedir.
eğer doğum yeriniz burasıysa türkiye'nin neresine giderseniz gidin aynı espriyle karşılaşacağınız kesindir ayrıca en gelişmiş ve kalabalık istanbul ilçelerinden biridir.
(bkz: deli)
her sokağı yalnızlık ve her sokağı anı'dır.
doğum yerim olan 23 senedir yaşadığım semt. Yazın nefretlik olur kışın güzelliğini açığa çıkarır.
Yaz başlangıcını ıhlamur kokularıyla kutlar.
Dante'yi hatırlatıyor.
haftaiçi bakırköy, haftasonu esenler'dir.
Çok kalabalıktır.
kolaylıklar ilçesi.
her şey elinin altındadır mesela. bünyesinde bir çok avm vardır. kalabalıktır ama yerlileri buna alışıktır. ucuza da pahalıya da istenilen her tür eşya alınabilir. tinercileri bile zararsızdır bu ilçenin. çevre evlerden yiyecek ve giyecek yardımı alırlar. trafiği berbattır. yollar hep yapım aşamasındadır. sahilde bir kaç tane türkü bar vardır ki bakırköy'ün kanayan yarasıdır.
ipine koparanın geldiği istanbul ilçesi. avm cenneti.
Beyoğlu, fatih, kadıköy gibi ilçeler kadar merkezi olmasada, tarihi onlar kadar eskiye dayanmakla birlikte, merkezi istanbul ilçeleri (beşiktaş, beyoğlu ,fatih, kadıköy, üsküdar vs.) dışında istanbul ruhunu yansıtan nadir yerlerdendir.
yaşanılası bir yerdir. herşey ayağının altında. deniz havası mı almak istedin? in hemen sahile. çılgınca alışveriş mi yapmak istiyorsun? istemediğin kadar avm var. ileride yaşamak isterim.
saçma sapan bir yerdir. kalabalik itici.
Bir ales denemesi Türkçe sorusunda isminin Atatürk tarafından önerildiği yazıyordu.
şaka maka 5 senedir oturduğum çok kalabalık ilçe, tamam istanbul'Un en eski, en kalabalık, en merkezi ve nüfusu gençlerden oluşan ilçelerinden biri, ama nedense çok sevemedim bir türlü be. söylendiği gibi bağcılar-bakırköy minibüs hattı da apaçileri çekiyor, "biraz kız kesek, belki kız kaldırır sevişirik" nidaları ile dershane çıkışlarına avmlere * doluşuyorlar. yaşanacak bir semt ama asla bir kadıköy değil.
yanılmıyorsam 80 lerin sonuna kadar bugünkü bahçelievler, güngören küçükçekmece, bağcılar ve esenler ilçelerini de kapsayan istanbul un yüzölçüm olarak en büyük ilçesi. -imiş-

şimdilerde bağcılar minibüsleri ile akan apaçilerin istilasındadır.
zaten bütün bağcılar gençliği burada olduğu için bir nevi bağcılarda diyebiliriz.
zeytinburnu, bağcılar, esenler, güngören gençliği burada olduğundan bakırköy halkından çok bu gençliğin bildiği ilçe.
(bkz: gençliğimin çürüdüğü semttir)
avmlerin bulunduğu ve uzunca bir meydanı bulunan şirin ama kalabalık semt.
bolca dershane ve hastahane vardır.
doğduğumdan beri yaşadığım, artık kokusunu bile uzaktayken özlediğim pek işlek ve 24 saat canlı semt. (bkz: çok seviyorum lan)
genç sevgılılerın buluşup rahat rahat yuruyebılecegi yerden ötesi olmayan istanbul ilçesidir.

hea sahildeki birahanelerinde hakkını vermek gerekir.
genelde gece çıkınca meydan tarafına doğru yürürüm, bilen bilir taksim hamburger var o yolda oradan bir şeyler alır eve giderim ve bu saatte çok sessiz olduğu için çok severim gece bakırköy'ü. bu gece es kaza nöbetçi eczanenin yeri incirliye doğruymuş, metrobüse doğru yani. oradan bir geçtim, hacı kıyamet kopuyor amk, bir ton yeni mekan açılmıştı ama hepsi tutmuş amk hepsi full'dü. yarışçı gençler falan gaz verip gürültü kirliliğine katkıda bulunuyorlar falan. 5 yıldır bakırköy'de oturuyorum ilk defa ferrari gördüm amk demin. niye yazdım bunlar bilmiyorum. demem o ki gece bakırköy'de iseniz meydana doğru yürüyün efendim sessiz sessiz kafa dinlersiniz.
canım semtim, doğduğum yer, büyüdüğüm yer. istanbulun ilk elit semtlerinden, en çok encebisini barındıran yerlerden. artık bitti tabi, ama hala bütün esnafın birbirinin tarihçesini biliyor olması mutluluk verici.