1. 1.
    Evet can alıcı bir soru. Bildiğiniz gibi biyolojide temelde 5 alem vardır. Bunlar; hayvanlar,bitkiler,bakteriler,arkebakteriler ve protistalar olarak sayılabilir.

Bildiğinz gibi suçsuz bir insanı öldürmek suç ve günah ayrıca pek çok diğer hayvanın ve bitkinin de öldürülmesi suç ve günah ancak bakteriler ve protistalar için böyle bir sınırlama yok. insanlar tek antibiyotikle milyonlarca bakteriyi yok edince hiçbir sorunla karşılaşmıyor ve normal bir şeymiş gibi karşılanıyor. Hiç kimse onların da bir canlı türü olduğunu düşünmüyor.

Bu tartışılması gereken bir konudur!

Evet (bkz: derdini sikeyim)
    5 -2 ... asyali praetor
  2. 2.
    o zaman nefes almayalım dünyaya karbon dioksit salıp dünyayı öldürüyoruz.
    1 ... yavuz ve unicorn
  3. 3.
    içinden çıkılmaz bir durumdur. canını biz vermediğimiz herhangi bir canlıyı öldürebilirsek o zaman insan öldürmek neden sorun olsun?
    sonuçta hepsinin var olan canlılığını bir şekilde ortadan kaldırıyoruz ve bunu güçlü olduğumuz için, onu öldürebildiğimiz için yapıyoruz.
    aynı durum insanlar için de geçerli değil mi?
    sonuçta var olan yasaları biz temmellendiriken biri bizi öldürmesin diye öldürmeyi kötü adlediyoruz, aslında samimi değiliz sadece kıçımızı sağlama alıyoruz.
    mesela birini öldürmekten korkan biri bu korkuyu rasyonel bir temele dayandırarak akli bir şeymiş gibi bize yutturabilir. ancak o özünde sadece korkaktır.
    zaten bu duyguya sahip olmayan biri de gidip bunu toplumun onayladığı şekilde giderebilir, mesela katil olacağına polis veya asker olur, savaşa girer öyle öldürür. bu da kendi isteğini onaylatan bir durumdur.
    o halde öldürmeyi kötü yapan nedir?
    yani toplumsal doğma veya rasyonel mantık diye ortaya attıklarımızla kendimizi kandıracak aptallığımız olmasa aslında neden bir bakteriyi öldürebilirizin bile cevabını veremeyiz.
    1 -2 ... allah yok din yalan
  4. 4.
    Dünyayı yaşama uygun hale getiren canlılar bakterilerdir. Canlıların başlangıcıdır.

Sen onca yıl çalış çabala ondan sonra insanlar sana virüs gibi davransın. Hiç üzülmüyor musunuz o canlılara?
    3 ... keyf kahyasi
  5. 5.
    ortalama yaşam süresinin neredeyse iki katına çıkması ve daha kaliteli bir hayat sürülmesine yardımcı olmak adına en önemli faktörlerden bir tanesi; bakterilerin keşfi, yarattığı rahatsızlıkların tespiti ve onları yok etmeyi öğrenmemizdir.

insanoğlu daha hayvanlar konusunda bile ahlaki karmaşalar yaşıyorken, tartışılması çok yersiz.
    1 ... intensivecare
  6. 6.
    antibiyotik kullanmasan da vücudun bağışıklık sistemi sayesinde yine öldürüyor birçoğunu ya da hepsini. o zaman sen her an günah işliyorsun. vücudun her an etik dışı çalışmaya programlı.

ciddiye alıp cevap verdim, ben napıyorum?
    1 ... creatine
  7. 7.
    Bize zarar verdikleri için öldürüyoruz öldürmezsek o bize zarar veriyor zaten vücudumuzda yüz binlerce bakteri yaşaatarak ödeşiyoruZdur.
    ... bir tirrek sevdim uzaklarda
  8. 8.
    (bkz: hocam)
    (bkz: caiz mi)
    1 ... laktozsuz sutlu latte
  9. 9.
    0:00 16:28
    3 -1 ... stajyer nene
  10. 10.
    Bi şey sorcam nasıl yaptın bunu?
    3 ... beyond birthday