bugün

kadın pedi.
(bkz: bira)
insanların görünce hoş karşılamayacağı şeyler olabilir.

her türlü alkollü içki...
tuz ruhu.
eskiden sise sütleride gazete kagıdına sararlardı.
paket paket sigara.
petibor biskuvi, kup şeker, ekmek.
sarılması gereken herşeydir. artı sardığı gazete kağıdını, siyah poşete yeğlemesi de bilinçli bir bakkal olduğunun kanıtıdır. gazete kağıdı yerine kullanılan siyah poşetin, kanserojen olduğunu ve bu poşetlerde bulunan maddenin herkese zararı dokunduğunu da bilir bu abi, saygılar kendisine.
(bkz: yufka)
Her türlü alkolü muhtemelen gazeteye sarıp veren şahsiyettirler.
peynir ve en yakın sırdaşı olan
büyük rakı.
dükkandaki hemen her seyi gazeteyle paketleyip satabilir bakkal amcalar. saramadiklari geri kalan her sey icinse mastercard yeter. saka saka ne mastercardi bakkalda geri kalan sarilamayacak ürünler icin bakkal amca bizlerden yine gazeteden yapilmis kese kagitlari alirdi ya da biz satardik, arz talep pek anlamazdik o zamanlar. böyle eski gazeteleri alir tutkalla (unla falan yapilan karisim) onlari yapistirir kese kagidi haline getirir bakkallara manavlara satardik. sonra tabi türk plastik poset sektörü büyük atilim yapti hilmi manav, kösker bakkaliyesi reklamli posetler cikti bizim ekmek teknemizde batti haliyle. lan ne uzattim haa iki kurusluk gazete icin, dur tamam bitiyor sunu da yazayim,

alli verelim, morlu verelim, olmazsa sarili verelim (yil 1992 pazarda teyzeme bu sekilde kumas satmaya calisan abi seni bu gece saygiyla aniyorum aklima geldikcede keske bende sana surdan gazeteye bir seyler sarip uzatabilsem diyorum).
(bkz: orkid)
(bkz: çocukluk)
mahallesine ve bakkalına göre değişen şeylerdir. bir bakkala magnum dondurma sarılması gerekli gözükürken bir bakkal aldığınız prezervatifi ya da orkid i sarmaz misal.
güncel Önemli Başlıklar