bugün

Bencede ne o gazete falan demi bayrak gibi elinde sallaya sallaya eve gideceksin. Hu hu komşular.
Eğer ped 2. else o gazeteyi pamuk şekere dönüştürecek olaydır.
Bakkalda ped satılmaz. Hadi küçük yerdir satıldı diyelim, ben demez miyim nuri amca uyuşturucu almadık, yasadışı iş çevirmiyoruz bu gazete ne böyle diye?
Ben susarsam başkası susarsa regl fizyolojik bir olay olmaktan çıkar, ayıp utanılacak bir durum olmaya devam eder. Saçmalık.
Yıllar yıllar önce daha orkid'in ne olduğunu bilmediğim zamanlar bir yenge yaklaşıyor yanıma-ki biz küçükken yenge ya da abla derdik tanıdık tanımadık kadınlara teyze geçersiz bir kelime idi bizim için- ben bakkal önünde hiç geçmek bilmeyen zaman katliamlarından biri ile meşgulken. aniden kulağıma eğildi ve;

- bakkala girip sorsana orkid var mı ?
+orkid ne ? -dedim mi demedim mi hatırlamıyorum. zira öyle adeta uyuşturucu ticaretindeymişiz gibi bir gizlilikle sordu ki. emir telaki edip bakkal market karışımı yere koştum.
+ orkid var mı abi dedim ? -var mı yok mu dedi hatırlamıyorum, gittim kadına bakkalın dediğin söyledim, o bakkala gitti mi gitmedi mi hatırlamıyorum.-

ama şimdi şunu merak ediyorum bana sordursan da, gidip elinde sonunda sen satın almayacak mısın. yoksa evine gidip bir miktar para ile çocuğunu mu yollayacaktı markete.

şimdi belki o kadın menapoza girip bu dertten kurtulsa da o zamanlar birileri için bu bile bir dertti. gazete filan da hep ondandır belki de. ama gazeteye sarmak ta daha bir garip...