1. .
    geçen gün gördüğüm durumdur. bizim aile biraz klasik olduğu için sütü öyle marketten falan almaz. bakkala bizzat giderim, sütün tazeliğini sorarım o şekilde alırım. geçenlerde de bizim oraya yeni bir bakkal açıldı. gidip bir merhaba deyip hayırlı olsun diyeyim dedim. tertemiz üstümü giyerek yola koyuldum. bakkala geldiğimde 30 yaşlarında bir bakkal ile karşılaştım. normalde bu tip bakkalar 40 yaş üstü oluyordu. şaşkınlığımı gizleyemedim.

-merhabalar hayırlı olsun.
    +sağolun hoşgeldiniz ne arzu ederdiniz.

yeni gelen bakkal daha huyumu bilmediği için direk alacağımı sandı. ben her zaman sorarım arkadaş.

-sütün nasıl ?
    +vallaha bilmiyorum ki beyefendi. hanıma soralım.

önce ne oldu anlayamadım. neden hanımına soracaktı. derin nefes alıp sorumu yapıştırdım.

-ne alaka neden hanım?
    +abi sütün nasıl diye sormadın mı? hanım yeni doğurdu da, hani dedim onu mu soruyorsunuz.biraz baba olma heyecanı var da.kusura bakmayın.
    -heeee tabi tabi onu soruyorum. yoksa annem puding falan yapmayacak. ihtiyacımız yok. iyi hayırlı işler.

dumur olarak sütü almadan oradan uzaklaştım. ne varsa hacı bakkalda var arkadaş. yolumu tuttum hacı bakkala.
    3 -1 ... kisitli mucadele