bugün

görükle de ikamet ettiğimiz senelerde bir ramazan günü sevgili arkadaşlarımızdan birininde dahil olacağı insanlar topluluğu.oruç tutmanın yaramadığı bünye,bakkala alışveriş yapmak üzere gitmiş ve geri dönmek bilmemiştir.hasımlarımız yavrucağı tek yakalayıp dövüyorlar herhalde diye düşünerek bakmaya giden obsessive kendisini hiper bir alışveriş çılgınlığının tam ortasında yakalamış,kulağından tutup eve geri getirmiştir de bugünserap ezgü senin kuşum aydın benim dolaşıp kendisini aramamızı önlemiştir.
genelde evin babasi olan sahisin bakkala ekmek alma amacli cikip bakkal, manav, elektrikci, kahvehane, muhtarlik gibi mahallenin uclarinda olan yerleri ziyaret edip muhabbetin belini kirmasi sonucu kisa surelide olsa gerceklesebilecek eylemdir. bu sirada yemek masasinda ekmek bekleyen aile fertleri babaya icten bir kin ve nefret beslemektedir.
bakkal yerine alacaklı kasaba gitmiş olması muhtemel insanlardır.
-şey ben 3 ekmek, 5 yumurta, yarım kilo peynir alacaktım
-tabi hemen
-şey yalnız param yok
-sen gel bakalım şöyle tezgahın arkasına *

entry i görünce gözüme üstteki gibi bir sahne gelmesine sebep olan insanlar
yolda komşularla karşılaşıp dedikoduya dalan insandır.*
bahaneyle evde içemediği sigarayı içen ve o sırada yoldan geçen bir arkadaşıyla muhabbete dalan insandır. zaten eylem de bakkala gitmeyi amaçlamaktadır, daha sonra dönüp dönmeyeceği kimseyi bağlamaz.
bakkala giderken yoldan geçen organ mafyasının tuzağına düşmüş insanlardır.
ev arkadaşının bir sigara almaya gidip saatlerce gelmediğinde sinirden öldüren durumdur. nerde kaldın deyince de geldim işte der. pişkindir. kır gezisine çıkar gibi gidip gelmiştir aheste aheste.
sofrada bekleten baba örnekleri de vardır. ekmek olmadığı son anda fark edilir. baba hemen duruma el koyar. gider. ama gelmez. neden. çünkü apartmanda kankası olan yöneticiyle geyiğe girmiştir.
bakkala gidip de donmeyen adama bakmasi icin gidip de donmeyen insandan bir nebze daha iyi olan insanlardir.
bakkal sahibinin muhabettine yakalanmış, kaçamayan insandır. *
bakkalı işleten.
bakkal yerine ''ne alırsan bir milyoncu'' ya girmiş kardeştir.ekmek yemek parasından arttırır, gerekirse adi marka alır gene arttırır, çinlileri zengin eder.
memlekete gittiğinde sigara özlemiyle yanıp tutuşan insanlardır.
ondan mı alsam bundan mı alsam diye düşünüp duran insandır. aburcuburu sevendir. *
bakkal yaşını başını almış, mahallede söz sahibi bir insansa kişiyi lafa tutar.
(bkz: erdoğan amca)
saatlerce bakıp aradağını bulamayınca sohbete başlayan devam eden insandır.
güncel Önemli Başlıklar