1. 1.
  görükle de ikamet ettiğimiz senelerde bir ramazan günü sevgili arkadaşlarımızdan birininde dahil olacağı insanlar topluluğu.oruç tutmanın yaramadığı bünye,bakkala alışveriş yapmak üzere gitmiş ve geri dönmek bilmemiştir.hasımlarımız yavrucağı tek yakalayıp dövüyorlar herhalde diye düşünerek bakmaya giden obsessive kendisini hiper bir alışveriş çılgınlığının tam ortasında yakalamış,kulağından tutup eve geri getirmiştir de bugünserap ezgü senin kuşum aydın benim dolaşıp kendisini aramamızı önlemiştir.
  5 -1 ... veritaserum
 2. 2.
  genelde evin babasi olan sahisin bakkala ekmek alma amacli cikip bakkal, manav, elektrikci, kahvehane, muhtarlik gibi mahallenin uclarinda olan yerleri ziyaret edip muhabbetin belini kirmasi sonucu kisa surelide olsa gerceklesebilecek eylemdir. bu sirada yemek masasinda ekmek bekleyen aile fertleri babaya icten bir kin ve nefret beslemektedir.
  1 ... antistar
 3. 3.
  bakkal yerine alacaklı kasaba gitmiş olması muhtemel insanlardır.
  1 ... arabaciarabayatasget
 4. 4.
  -şey ben 3 ekmek, 5 yumurta, yarım kilo peynir alacaktım
  -tabi hemen
  -şey yalnız param yok
  -sen gel bakalım şöyle tezgahın arkasına *

  entry i görünce gözüme üstteki gibi bir sahne gelmesine sebep olan insanlar
  2 ... captainzap
 5. 5.
  yolda komşularla karşılaşıp dedikoduya dalan insandır.*
  2 ... sleepless
 6. 6.
  bahaneyle evde içemediği sigarayı içen ve o sırada yoldan geçen bir arkadaşıyla muhabbete dalan insandır. zaten eylem de bakkala gitmeyi amaçlamaktadır, daha sonra dönüp dönmeyeceği kimseyi bağlamaz.
  3 ... tenpura
 7. 7.
  bakkala giderken yoldan geçen organ mafyasının tuzağına düşmüş insanlardır.
  ... arabaciarabayatasget
 8. 8.
  ev arkadaşının bir sigara almaya gidip saatlerce gelmediğinde sinirden öldüren durumdur. nerde kaldın deyince de geldim işte der. pişkindir. kır gezisine çıkar gibi gidip gelmiştir aheste aheste.
  sofrada bekleten baba örnekleri de vardır. ekmek olmadığı son anda fark edilir. baba hemen duruma el koyar. gider. ama gelmez. neden. çünkü apartmanda kankası olan yöneticiyle geyiğe girmiştir.
  ... m ilginc olsun istedim
 9. 9.
  bakkala gidip de donmeyen adama bakmasi icin gidip de donmeyen insandan bir nebze daha iyi olan insanlardir.
  -2 ... ersin34
 10. 10.
  bakkal sahibinin muhabettine yakalanmış, kaçamayan insandır. *
  ... regulus