bugün

her iki tarafında incelediğimde, marketten alışveriş yapanlar daha açık saçık, manevi değerlere önem vermeyen insanlar diğer bir yandan ise bakkaldan alışveriş yapmak ise daha çok muhafazakar tarafından gerçekleştirilen bir eylemdir.

hangisi daha sağlıklı ve daha güzel diye sorulacak olursa bakkal gibisi yoktur. o bakkaldaki hacı amcanın güzel duasını almak gibisi yoktur.
bir insan evladının yapmaması gereken kötü bir hareket. bu konuda hassasım.
bir tercihtir, daha bol çeşit ve daha farklı fiyat görme isteğidir bir bakıma.
kapitalist olanakların bakkalları zayıflatmasıyla alakalı durum.
yanlışlığı konusunda hemfikir olunduğu zaman kapitalizmin ortadan kalkacağı gerçeğini söyleyebiliriz.
bakkalın müşteriyle yeteri kadar ilgilenmemesi ve fiyat olarak markete göre daha pahalı olması sonucu yapılması gayet doğal harekettir. ayrıca marketin fiş kesip vergi vermesi ve o "hacı" bakkalların genelde pek fişle işi olmaması da cabasıdır tabi...
(bkz: market dururken bakkaldan alışveriş yapmak)
Kahraman bakkal süper markete karşı!
ne bakkal ne market yaşasın halk pazarı.*
marka çeşitliliği ve/veya fiyat farklarından kaynaklanan durum. birde o market poşetleriyle bakkalın önünden geçmek vardır ki sıçtın mavisi derim ben. ay başı marketten yapılır ayın sonuna doğru bakkala yazdırılır ya hani.
taze ekmek almak dışında yaptığım eylemdir. ucuza almak dururken hacı bakkalın gül hatrına "hacı bakkal ayarı" da tercih edilmez bu devirde.
(bkz: bakkal vs market)
hijyen ve kaliteye onem vermektir.
yalnız bakkaldaki hacı amcanın duasını alalım derken yüksek olan ürünün fiyatından dolayı kazık yeme riski vardır, piyasa araştırması es geçilmemelidir.
insanlarla mumkun oldugu kadar az dialoga girmeye calisan benim gibi bunyeler icin idealdir. sevmeiyorum o var mi bu var mi kac para diye sormayi. giderim markete bakarim secerim atarim sepete. kasiyerede en fazla bir iyi gunler , oder cikarim.

hem zaten burda bakkalda yok lan. niye dert ediyorsam artik.