bugün

elaleme vermiş önceden bende gittim bastım nikahı fenamı olur bikaç pozisyon daha ögrensek.
müjgan bana bunu yapmayacaktın ...

(bkz: hatırladıkça gözden yaş getiren kazıklar)
Entellektüelliği salaklık sanan kişilerin başvurduğu durum.

(bkz: ağaçlar olmasa kuşlar nereye konar)
bakire kadın olmayacağını bilmeyen yazar sıçığıdır. "ulan deyyuz sen kendi bakirliğine bak" diye tepki alması olağandır.
iki bakış açısıyla baktığınızda da haklı olunan durum...

bir kızla evleneceksiniz ( büyüklerimden özür diliyorum kız dedim ama kız değil o, amaç cinsiyet belirtme )
ama daha önce başka birisi ile yatmış... ( yine büyüklerimden özür diliyorum yatmak uyumak anlamında değil, amaç seviştiklerini belirtme ) onunla evlendiniz ve ilk gecenizde ( çok affedersiniz büyüklerim ilk gece dedim hemen tövbe ediyorum ) başka bir adamın daha önce orada olduğunu bilmek bazı bünyelere ağır gelebilir. marifetmidir... işte tam burada diğer açında bakmak gerekir...

bakire bir kızla evlendiniz ( gavat arkadaşlardan özür dilerim bakire dediğim için, amaç sevişmediğini belirtmek) herkesin o çok mühim saydığı kanı da çıkarttınız ( kendilerini kan tutan arkadaşlardan özür diliyorum, evde hayal etmeyin... trafiğe kapalı alanda deneyin ) ama orada olamayan mahallenin genç delikanlısının oral ve anal münasebette ( oral ve anal dedim çok özür dilerim, bu entry okuma sınırı + 15 olsun moderasyon ) bulunmuşsa namuslumu sayılıyor...

hangisi haklı ? ben bilemedim
marifet saymaktan ziyade değer yargıları ile ölçülen bir durumdur.

hymen dikişi attırıp eşini kandırıp evlenenen ve saf bir insan yerine konan erkek olmaktansa, eşinin bekaretinin olmadığını bilmek daha bir etik görünüyor nedense.
evlenmenin başlı başına büyük bir marifet olduğunu düşünen insan için hiç önemli olmaması gereken şeydir bekaret. Zira peygamber efendimiz (sav) hz. hatice dulken kendisi ile evlenmiştir. Onun gibi insanların en yücesi böyle bir karar verebiliyorsa sözlükteki yarım akıllıların susması gerektiğini düşünüyorum.
hadi maçası yiyen varsa bu başlığa aa bu benim lan yazın. pabucumun modernistleri sizi. patlak karı alınır mı len?
adam olan yapmaz . hayatı ikinci elle yaşamaya mahkumalardır. ikinci el araba ikinci el ev gibi.
Kişinin tasarrufunda olan bir konu,evlenen gavat olmaz,evlenmeyende geri kafalı olmaz.
(bkz: türklerdeki ikinci el merakı)
özellikle daha önce girdiği ilişkilerini düşünüp "karımı düzdüler ehe ehe" diyorsa gerçekten de bir gariplik vardır. normalde insanlar bunu yapmazlar çünkü, kanlarında godoşluk yoktur zaten. belki de içinde godoşluk olanlar bunu bildiği ve bu duruma düşmekten korktuğu için özellikle bakire arama derdindedirler? yoksa bir insanın "karısının düzüldüğünü düşünmesi" gibi bir mantığı kurabilecğeini sanmıyorum.
ayrıca inanıyorum ki bakire olmayan birisiyle evlenip bunu dert etmeyen bir insan bile "bakire olsa daha iyi olurdu" diye geçirir zihninin saklı köşelerinden. ama bunu düşünüp de zevk alacak bir insan normal değildir.