bugün

işlediği suça göre değişebilendir. cinayet işlemiş ise; 'aşırı tahrik vardı', gasp yapmış ise; 'param yoktu' filan. ama ülkemizde bu insanlar töre cinayetlerine kurban gitmekten kendilerini savunacak fırsatları olmuyor.
bakire olmayan insanların niçin kendilerini savunmak zorunda oldukları sorusunu akla getiren başlıktır. bir insanı, şöyle ya da böyle, seks yaptığı için suçlamanın mantığı yoktur. çünkü, pek güzel birşey sandığınız koskoca bir pislik topluluğunun yönettiği şu dünyada, herkesin, her şey için mantıklı bir açıklaması her zaman olmuştur.
aslında bir bakıma haklı tespit. abicim desene "verdim işte canımın istediğine, sana mı düştü tasası?" diye cesurca, açıkça. niye "bekaret esas zihinde, beyinde, bok püsürük, vs.." savunma ihtiyacı duyuyorsun kendini?
"bana bunu soruyorsan sen de kesin keraneye gitmişsindir " biçiminde yapılarak haklı olunan olan savunma.
kasıtlı olarak birşeylere takılan yazarların, her konuda yaptığı gibi yok canım öyle demek istemedim demeden önceki yaptığı son eylem olan 'genelleme' ile sorguladığı savunma şeklidir. sana mı kalmıştır, tartışılır...
evet, simdi konu mukemmel. on iki den vurdunuz, tebrikler. isin ozune gelelim;

analitik geometriyle ilgisi bulunmayan bir sekildir.

ne o, baska bir entry mi beklediniz? kisa oldu da hayal kirikligi mi yarattim yoksa? eger oyleyse bagislayin beni, ciddiye alinacak bir yonu yoktu. kusuruma bakmayin, ilk bu geldi aklima..
sana ne, sana mı soracaktım olabilir. hakkaten de hayat onun hayatı, bundan sana ne.
"arkadaşlar verdi gazı gittim mektebe, çok pişmanım karıcığım"

gerçi erkek olunca bakir deniyordu ama olsun eli sürçmüş zannediyorum başlığı açanın. aslında nerde bizde kendi vücudunu kocasına saklayıp kocası saklamadığı için hesap soracak kadın? ama sorsa bu olurdu savunma herhalde. "sanane lan erkek adamım ben elimin kiri" demezse tabi.
çok hoştur. savunma şekli yani. tanım işte bu.

herkes söylemiş ama belirtmek lazım, savunmaya ihtiyacı yoktur. bekaretini kaybetmesi sebebiyle. ha illa savunmak zorunda kalırsa, '' benim zevkim değil mi lan? sana mı hesap vereceğim? '' diyebilir, demelidir.
ali'ler, ahmet'ler, huseyin'ler icin; "mal benim, malafat benim sana mi soracam lan it!" seklinde olabilen formattir. ayse'ler, fatma'lar da kullanabilir tabi.
cinsel özgürlüğünü yaşayabilen, hormonlarının hakkını veren bir kadını kendini savunmak zorunda bırakabilecek insanların öküzlük şeklidir esasen.

kadın denilen yaratık sadece sizin hükmedebileceğiniz bir varlık değildir. kendi iradesi, istekleri ve yaşamı vardır.

senin bacak aranda ne kadar hareketlilik varsa, onunda vardır. insanları canlı bazında düşünmek, onların da en az senin kadar insan olduğunu anlamaktan geçer bu konuda ki idrak.
Genellikle alan savunmasını sevmez bu kişiler, adam adama savunma onlara daha gerçekçi gelir.
"sana ne?"

yeterlidir. sana ne, hakikaten?!
evet mahkeme kurulmuş başlığı açan sazan avcısı yazar da hakim cübbesini giymiş bakire olmayan kızımızın gelmesini bekliyor, bravo doğrusu.
tanım: aikidodur. k harfine benzediği de söylenir.
küçükken kaza geçirdim darbe aldı diye yırtabilirsen yırttın yırtamadın sı*tın türünde savunulabilir ,
yoksa biraz sıkıntı olabilir.
''neyse parası verdim diktirdim'' diyebilir eğer coolgillerdense.Kimseye verecek hesabı yoktur.
özünde her daim chewbacca defense olmaktan öteye gitmeyecek uğraş.
savunuluyorsa yanlış olduğu kabul edilmiştir.
artık görüşülmemesi (sevilecek bir insan olarak) tavsiye edilir.

yok eğer savunmuyorsa birşey denilemez. sanane lan cevabı müsaittir.
ayrıca da insanı ben bu soruyu neden sorduma iter.
-biz buraya kısmi lak yaptırtmıştık.

neyi kime savunacak bu kadın ya?

küçük şeyliler, küçük şeylere takarlar.

+pempe zarlı evimiz olacaktı suhela!
bakire olmamak ayıp mıdır ki bir savunma bulsundur kendine? eğer bu savunmayı isteyen bir erkek var ise o en güzelinden bir savunma çekmelidir kendine,ben aslında örümcek kafalı bir insan değilimdir diye.
şayet avukatsa söz savunmaya verildiğinde müvekkilini çokta iyi savunabilir bekaretinin buna bir manisi yoktur.
en klişe olanı 'bakirelik beyindedir' zırvasıdır.

he amk. sevişmeye gelince dur ben beynimle sevişicem demiyorsunuz ama.
Her insan kendi hayatını yaşar ' kapsamında düşünürsek bunun savulunacak bir tarafının olmaması göz önüne çıkar. Ama toplum, aile ve bakire hatun isteyen koca adayı varken, bunun savunulması gereklidir. En nihayetinde kimsenin sikinde olmayacak bir şeydir. Ya da hatuna ' orospu ' kimliğini verecek kişilerin dışında. Ve bir ' zaten bozuk ben de çakayım ' diyenlerin.
güncel Önemli Başlıklar