bugün

huzuru bacak arasında (!) aramayan kişi ve kişilerin düşündükleri izdivaç türüdür.
bakire olan biriyle evlenmek istemek kadar şahsı ve evlenilecek kişiyi ilgilendiren, başka da kimseye bir gireni çıkanı olmayan konudur.*
* hayatı boyunca bakire bir kızla evlenmek isteyen ve bakire olmayan kadınlara saygı duymayan bir birey olarak yanılışımın göstergesidir. anladım ki ;

üniversiteyi yeni kazandığımda ufak bir çocukmuşum ve benim bundan haberim bile yokmuş. hayata dair "dar" bir bakış açım vardı. insanları çok çok çabuk sınıflandırabiliyor, gözlerimdeki önyargıyı kıramıyordum şimdi ise üniversiteyi bitirmiş biri olarak anladım ki ;
hayale aldanmışım, boşuna yanmışım.
namus bir zardan ibaret değildir, ne orallar ne anallar yapmıştır ama bakiredir, bilemezsin. bir diğeri ise güvenmiştir, inanmıştır ve teslim olmuştur.
önemli olan ruhtur. bakalım evlendiğinde seni aldatacak mı ? gözü dışarda olacak mı ?
önemli olan seninle birlikteyken ne yaptığıdır. şimdi demiyorum ki bakireler namussuzdur. lütfen yanlış anlaşılmasın, namus kimsenin ağzında sakız olacak kadar basit birşey değildir.
bakire olan biriyle evlenmek istemek kadar normal olan durumdur.
tercih meselesidir.bir ömrü paylaşacak olan şahsın kendisidir.dolayısıyla bu durum bizi germez.
gönüldür heyecan yapar, olgundur, can yoldaşı düşüncelerine önem verdiği birini aramaktadır. yadırgamamak gerekir.
aşkın gözünü kör ettiği noktadır.
dipnot: mecbur kalma durumu hariç *
her tür fanteziyi yaşadıktan sonra bakire kız arıyorum diye ortalığa düşen zihniyetten daha fazla erkekliktir.
şimdi bi kız düşün, evleneceğin kadın o diyelim.

5 yıl önceden günümüze uzanan bir süreç düşünelim:
-bir erkekle düzenli olarak sürtünmeyle boşalma, okşamayla boşalma, yalamayla boşalma diye giden bir kaç yıllık beraberlik yaşamış ondan ayrılmış başkasıyla aynı şeyleri yaşamış, yani herşeyi bu 5 sene boyunca yapmış ama bakire bir kız..

şimdiki zaman (kız evleneceğim dediğin kadın);

kız:''ben hiç kimseyle hiç bişey yaşamadım ben bakireyim'' diyor
sende bunu yiyorsun, aslında söylediği bir kaç kelime doğru kız bakire, bu yüzden seni kandırıyor kız..

ama bence bu kız bakire olmayan kızdan daha orospudur, çünkü nasuslu olmak bakire olmak mıdır, bakire diye geçmişi çok mu temiz oluyor..
bu kızın geçmişindeki kirli çamaşırlarına ulaşamıcağın için o kız namuslu oluveriyor senin gözünde.. ama o kız yalancı bir kız, dürüst olamayan güvenilmez bir kız..

işte bence bu kız daha orospudur.

edit: yok değil, çok fazla; belki hayatımızda o derece çok bunlardan, bazı kalıpları yıkmak gerekiyor !
üstüne 2. 3. 4. eşi de alabilirsiz. sıkıntı yok.
bekaret sadece kalpte olmalı geçmişte insanlar hata yapabilir. insanlar bekareti olmayan biriyle evlenebilir.
eğer iki insan birbirini sevdiyse pek fazla takılmamanın gerektiği durum. ne yapacaksınız tanışınca bakire olup olmadığını mı soracaksınız ? nereden bilebilirsin ki ? geçmişini mi sileceksin ? bu tarz şeylere pek de kafa yormamak gerekir.