bugün

Bakire olmayan bayanların; cahil, bilgisiz, beyinsiz kişilerin düşüncesidir. Şimdi ben bu konuyu neden açtım? Ben bu başlığı açtım da sonra açmadım mı dedim? ben bu konuyu aç... neyse sulandırmayalım mevzuya geleyim.

Benim bundan 6 yıl önce bir kız arkadaşım vardı. Yani bir birimizi çok seviyoruz hatta sevgili olalı 3 yıl olmasına rağmen, sevişme, öpüşmeyi vs. saymazsak cinsel birliktelik yaşamadık. Bir gün oldu ki ikimizde kendimizi hazır hissettik ve cinsel ilişkiye girdik. Gerçekten ikimizde bunu isteyerek yaşadık ve sonradan pişmanlık duymadık. Çünkü ikimizde evleneceğimizi düşünüyoruz, kaç yıldır birlikteyiz.

Ama aradan 1 yıl falan geçti, bir birimize aşkımız mı bitti yoksa heyecanımız mı bitti bilinmez. Zamanla kavgalarımız daha da şiddetlendi ve bir birimizi daha fazla kırmamak için ayrılma kararı aldık. Ben onunla tanıştığımda daha lise 2 gidiyordu. Şimdi bu kişiye oruspu demek doğru ise, o zaman bende oruspuyum. O kız ahlaksız ise, bende ahlaksızın önde gideyim. Her bakire olmayan bayan, oruspu, namuzsuz, ahlaksız değildir efendim.

Gelelim bir başka konuya. Benim yaşım 25, bir çok '' kızla '' her boku yemişimdir. Kızlık zarına dokunmadan, aklınıza gelen her tür fanteziyi yapmışızdır. Ama '' Bakire '' ve bakire olmayan kızdan daha mı ahlaklı, daha mı dürüst, daha mı güvenilir oluyor? Üstelik ortada aşk yok, paylaşılan yıllar yok. Sadece tanıştık bir süre '' çıktık '' daha sonra seviştik ve görüşmeyi kestik.

Toparlamak gerekirse, bir bayan bakire değil diye oruspu damgası vuramazsın, bakire değil diye onun sütten çıkmış ak kaşık ilan edemezsin. Ben dindar bir ailede büyüdüm. O kadar geniş mezhebim yok. Ama bir insanın hangi şartlarda neler yaşadığını bilmeden kimsenin namusuna, şerefine dil uzatacak hakkım yok.

(bkz: En doğrusunu Allah bilir) Belki de siz, kişinin ne yaşadığını bilmeden o kişiye '' oruspu '' gibi ağır bir cümle kullanarak hem '' dinimiz '' açısından hemde '' insanlık '' açısından daha düşük ahlaka sahip olduğunuzu gösteriyorsunuz. Ben kızların kızlığını bozdurma, yada her önüne gelenle sevişme vs. beni alakadar etmez. Her koyun kendi bacağından asılır, herkes sonucuna katlanacağı kadar hata yapar.

Benim yorumlamam bu kadardır ey günler.
Yoruma oldukça ve oldukça açık bir konudur. Kimisi yazar gibi düşünür, kimisi karşısındakinin hiçbirşey yaşamamış olmamasını diler, kimisi için herşeyi yapmış olsada sorun değildir.
Birde bu konuda fikir sahibi olan insanlar sabit fikirlidir. Sen yıllarca oturup bu konuyu adama anlatsan bile fikrinde tek harf değişiklik olmayacaktır. Boşa kürek çekmek Bu konuda fikrini kabul ettirmek. Bu konuda her cinse düşen kendisini olduğu gibi kabul edecek bir insan. Ondan sonrası mühim değil zaten.

Edit:entry'i eksileyen yazar ulaşabilirmi bana neden eksilediğini oldukça merak ediyorum.
(bkz: oruspu)
ağzı orospu olmuş folloş erkeklere erkek demek ile doğru orantılıdır.
yanlış bir önermedir.
biz de göte göt denir yahut ne diyem mahmut mu diyem gibi bakınızlar vermeyeceğim tek sözüm bakire orospuluk.
cahil düşüncedir.

fakat başlığı okuduktan sonra yazısından çok etkilendiğim yazardan alıntı yapmak gerekirse; ''şimdi bakire bir kıza oruspu demek doğru ise, o zaman bende oruspuyum.'' mantığı neden işlemiyor? sanırım bu, doğudaki kültürlerden bir tanesidir.
Yüzde yüz orospu çocuklugudur.
erkek ölmediyse problemdir! erkek ölmedi ama erkek terkettiyse, orospu çocuğudur(erkek). kız terkettiyse orospudur!
şerefsizlerin çok kullandığı bir laftır. bunu sadece bakire olmayanlara değil yolda kalçasına baktığı her kadına söyler. bunu çoğu şerefsiz erkek yapar. ama gerçeği kolay kolay anlamazlar.
(bkz: paketi açmamış bir erkek bulmanın imkansız olması)
(bkz: senin anan bi orospuydu yavrum)
bunu diyene, anasının da bakire olmadığını hatırlatmak gerek.
zoruna gidiyordur kendisi beceremediği için...

1970 1980 1990 larda açık ve net olarak görülmüş açıklanmış günümüzde de üstü kapalı olsa da görülen bir kaç durum vardır özet geçeyim hemen...

yeşil çam filmlerine bile yüzlerce kez konu olmuş hikaye, köyün ağası kadına sulanır kadın pas vermez orospu diye adını çıkarır..

patron çalışan kadına yavşar kadın pas vermez adını orospuya çıkarır....

erkek bir kadına sulanır kadın yüz vermez adını orospuya çıkarır...

uzanamadığı ciğere mındar der..

bakire olmayan olmayan bayan orospu ise bekaretini alan erkek orospu çocuğudur...

az önce daha bir kaç dakika önce sırf bir erkek tarafından bekaretini alınmasını istemeyen bunu zafer gibi görüp o zaferi bir erkeğe yaşatmayan kız kendi bekaretini kendisi almıştır http://imgim.com/312722_3...87516099_2012548935_n.jpg
'orospu' lafzı belki ağır kaçabilir ama genel olarak doğru olan önermedir. yukarıdaki hezeyanların müellifi ise, genç kızların kanına giren bir nevi ahlak düşmanı olarak adlandırılırsa, bu yanlış bir tespit olmayacaktır.

müellifin iddiasına bakılırsa olay şuna dönüşüyor: ''her bakire olmayana orospu demeyin zira bakire olan birçok kişi de orospu olabilir.'' yani bu kişilere aslında 'orospu' denmesi yanlış değil, başka kişilerin iffetli ve namuslu olarak adlandırılması yanlış arkadaşa göre. burada haklı, 'orospu' kelimesinin kapsamı bir nevi 'ahlaksızlık' içeriyorsa eğer, sadece bakire olmayan kızlarla ifade edilebilecek kadar küçük çapta bir kelime değil demektir. burada kendisine hak verdim.
ben cidden Uludağ sözlüğün neye hizmet ettiğini anlamadım.

bazı başlıkların altında gerçekten bilgi alabileceğin güzel yorumlar oluyor. şimdi bu başlık nedir? saçma sapan, manasız gerici zihniyetin temsilcisi, namusunu, yaşamını iki bacak arasına sığdırmış, ileride topluma, bireylere zararı olacak lüzumsuz bir canlı beyanı.

sen insan, hayvan ve bitki türüne dahil olamayacak kadar basiretsiz bir canlısın
güncel Önemli Başlıklar