1. 1.
  bugün gazetelerimize düşen ağır dram. kahramanmaraş' ta kendinden on yaş büyük birisiyle evlendirilen onbeş yaşındaki bir kız düğünün ertesi günü bakire olmadığı
  gerekçesiyle baba evine geri gönderilmiş. kusurlu mal ya, iade edilecek elbet. çocukcağız, evet çocukcağız, ya ne diyecektim onbeş yaşındaki fidana, ailesine kimseyle ilişkisinin olmadığını, bakire olduğunu söylemiş, sonra başka bir odaya geçerek babasının av tüfeğiyle kendini vurmuş. burada bir şeyler eksik geliyor insana, ufacık bir kızın kendisini tüfekle vurabilmesi ?? hoş, ne fark eder, gerçekten de tüfeği kendisi ateşlemiş olsa bile hadisenin cinayet niteliği ortadan kalkmış olur mu ? onu dünyaya getiren anası, ona hayat veren babası, onbeş yaşındaki
  bir çocuğa şehvetle çöküp bozuk çıktı diye geri gönderen bir günlük kocası, bu batası adetlere, geleneklere, göreneklere cevaz veren kültürümüz değil mi bu bilmem kaçıncı olan ve asla sonuncu olmayacak cinayetlerin gerçek müsebbibi ? bir de resmini basmış gazeteler o güzelim talihsiz kızın. lafın gelişi değil, öyle böyle bir güzellik değil. ne ki, fatma' nın güzelliği hala küçük kız güzelliği. lanet olsun ona bunları yaşatanlara. az gelişmişlik böyle bir şey işte.
  not: bugün 14 mayıs 2012. yıllar sonra yaratığın teki gelmiş bunu kötülemiş. demek ki aramızda yukarda anlatılanları tasvip edecek kadar insanlıktan nasipsiz şeyler var. şey diyorum, çünkü onları tarif edecek başka bir sıfat bulamıyorum. yüzüne tüküreyim desem, tükürülecek suratları olduğunu da sanmıyorum.
  not 2: aha onlardan bir tane daha.
  not 3: ve bir daha.
  111 -8 ... argiris
 2. 2.
  beyin zarı yırtılmış zihniyetin işlediği cinayettir. intihar değildir . cinayettir.
  55 -4 ... aha ben de geldim
 3. 3.
  daha hala, namusu iki bacak arasına yükleyenlerin işlemiş olduğu bir nev i cinayettir.
  19 ... faidelibilgi
 4. 4.
  öncelikle o yasta bir kiz cocugunu "rizasi disinda" kendisinden 15 yas büyük birisine teslim eden aileden süphelenmelidir.
  geriye iade edilen kizin ailesinin zoruyla kizin kendisini vurmus olma ihtimalinin yüksek olmasi olasiligini, savcinin göz önünde bulundurmasi gereklidir. cünkü kizin bir baska odaya gecip ve av tüfegini alip, kendi kendini vurma olasiligi mantiksiz olmasi yani sira cok düsüktür.
  6 -1 ... kultursuz dinazor
 5. 5.
  masum bir fidanın bir çocugun hiç uğruna ölmesidir.
  bekareti namus simgesi olarak görebilen örümcek beyinli insanlar için birşey ifade etmeyecek minik bir bedenin iğrenç namus anlayışına kurban gitmesidir.
  *
  6 ... meydanbenim
 6. 6.
  tanım:intihar etmis bile olsa orf adet gelenekler icin katledilmis cocuk, kız degil kadın degil sadece cocuktur.
  15 yasında ki kızlarının cocuklarının bekaret ve namus yuzunden intihar edip olmesine yanmayıp otopsi de kendi istekleri ile bekaret kontrolu isteyen ve namuslarını bu sekilde temizlediklerine inanan insanlarla yanı topraklarda yasamak bile canımı acıtıyor.
  6 ... balim
 7. 7.
  mevzubahis şehir kahramanmaraş. yani bazılarımızın taksim'de, kızılay'da, kordon'da gördüğü kızlardan değil bu kız. kaldı ki 2008 türkiye'sinde bile bir kızın 15 yaşında ilişkiye gireceğini zannetmiyorum. kahramanmaraş'ta 15 yaşında bir kızın cinsi münasebete girmesi ihtimal dışıdır bana göre. asıl mesele kızın ilişkiye girmesi değil, 15 yaşında evlendirilmesidir. medeni kanuna aykırı bu evlilik ayrıca kız reşit olmadığı için de yasa dışıdır. bazı sözde ahlak bekçisi sözlük yazarlarının "en doğrusunu yapmış" derken tam olarak ne hissettiğini bilmiyorum ancak bu toplumun onlar ve onun gibiler hakkında pek iyi şeyler hissetmediğini söyleyebiliriz. 15 yaşında iddiaya göre intihar ederek ölen biri için "doğrusunu yapmış" demek ne insanlıktan ne de medeniyetten nasip almamışlıktır.
  9 -1 ... rakimalboga
 8. 8.
  kan gelmedi diye yada kizlik zari delinmedi diye 'bu kiz bakire degil ' diyen zihniyetin halen var oldugunu gosteren hadise.
  Halbu ki az bilinclensek ?
  8 ... zehir
 9. 9.
  küçük kızın üzerinde ki baskının şiddetini ortaya koyan olaydır.

  bahsi geçen kızın otopsi raporlarında bakire olduğu ortaya çıkmış ki bu noktada biz milletçe seksten bihabermişiz onu anlıyoruz. 25 yaşında ki adam bir kızla ki kim olduğu kaç yaşında olduğu önemli değil bir kızla beraber olup onun bakire olup olmadığını anlayamıyorsa ''yuh'' denir o adama...
  4 -5 ... trumanshow
 10. 10.
  namusu zara endeksleyen zihniyetin yarattigi sonuctur. bu salaklara vericen cuvalla zarlari, alsinlar mutlu olsunlar.

  ne kadar onemliymis bu zar birader. diyelim bu kiz gitti biriyle yatti, bekaretini kaybetti. ne olucak ? kor testereyle keselim mi kizi ? canli canli yakalim mi ? bogazina kadar gomup taslayalim mi ?

  bu insanlar o kadar salak, o kadar cahilki, kiz bakire bile olsa illa kan gelicek diye bir kuralin olmadigini bile bilmiyorlar.

  takmislar kafaya , kiz bakire olucak, vurunca kan fiskiricak. allah hepinizin belasini versin. ne diyeyim. kan emici yaratiklar.
  8 ... soganli sirkeli ayran