1. 1.
  erkeklerin bir ilişkiyi sürekli geçmişi düşünerek yürütemeyeceklerini bilmesinden kaynaklanmaktadır. dişiler eski sevgilileri hakkında yüzlerce soru sormaktadır erkeklere ve muhtemelen evlendikten sonra bile bir süre bu sorular kafalarını meşgul etmektedir. ancak erkek beyni ile dişi beyni aynı değildir. kadın unutur, unutamazsa sindirir; ama erkek unutamaz, sindiremez.
  1 -3 ... rakimalboga
 2. 2.
  oscar wilde'ın bir özdeyişi vardı: "kadınlar sevdikleri erkeklerin son aşkı, erkekler ise sevdikleri kızın ilk aşkı olmak istermiş".
  (teşekkürler johnnyturhan)
  4 -2 ... etonya
 3. 3.
  bakire olmayan kızların bakir erkek merakı olmaması nedeniyle, insanı derin düşüncelere iten merak. "nedendir bu cinsiyet ayrımcılığı?" ve "nedendir bu insanları sınıflama merakı?" gibi sorular sorsa da insan kendine, yanıtı çok derinlerde olduğundan dolayı, herhangi bir şekilde mantıklı bir cevap ve akılcı bir çözüm üretemez.
  2 ... goodnessofemptiness
 4. 4.
  16,17 yaşında kızı kapaklayarak giderilecek merak.
  net çözüm yani.
  2 -3 ... tok ayi
 5. 5.
  sadece bakir olmayan erkeklere özgü bir merak değildir. bakirlerde de vardır bu merak. normal bir meraktır. kimse başkalarının altından gelen kişinin çocuğunun annesi olmasını istemez.
  3 -6 ... aratmaz
 6. 6.
  kadını mal olarak görmekten farklı bir şey değildir.

  'madem böyle bir takıntın var, sen niye kendini evleneceğin kişiye saklamadın' diye sorarlar adama. ha eğer ki kendisini evleneceği kişiye saklıyorsa karşısındakinden de böyle bir şey beklemesi normaldir, ama bir şeyi beklemek için önce haketmek gerekir.
  13 ... kinix
 7. 7.
  abaza merakıdır.
  3 ... cahil bebe
 8. 8.
  bakire değildir zina yapmıştır vs diyen bakir olmayan erkeğe gelsin:

  nur suresi 3. ayet:Zina eden erkek ancak, zina eden veya Allah'a ortak koşan bir kadınla evlenir. Zina eden bir kadınla da ancak zina eden veya Allah'a ortak koşan bir erkek evlenir. Bu mü'minlere haram kılınmıştır. "

  ben demiyorum inandığımız dinin kitabı diyor. ben müslümanım, zina etmiş bir kadın istemiyorum diyorsan önce bir kendine bakman lazım, sen bu vasıfa uyuyor musun diye.

  edit: inancın müslümanlık ise bu yazdığım geçerli diğerlerine lafım meclisten dışarı...
  8 ... unitedcolor
 9. 9.
  insan her zaman ulaşması güç olanı ister malum.
  onlar da biliyorlarlardır kendilerine bakire bi bayan düşmeyeceğini..
  ondandır bu denli hararetli arayışları..
  nafiledir.

  not:aldığım eksi kadar canı yanan erkek olduğunu teyid etmiş bulunacağım.
  7 -2 ... katkat3248
 10. 10.
  katı din kurallarına dayalı olan meraktır. en altında bu yatar bu merakın: din. din kuralları, ahlak kuralları, toplum kuralları... aslında bu üçü de birbirine çok benzer kurallardır. hepsi birbirinden etkilenmiştir, birbirine göre düzenlenmiştir. toplumda, ahlak kurallarında iyi olan dinde sevaptır ya da tam tersini de söyleyebiliriz.

  din ne yapıyor? kadını kapatıyor, vücudunu göstermemesini emrediyor ama erkeklere istediklerini yapabileceğini söylüyor. vücut kapama, karşı cinsin elini sıkmama gibi dayatmalar yok erkeklerde. erkekler daha serbest dinde. bu topluma da böyle yansıyor ve tabi ki ahlak kurallarına da. gece gezen kadına orospu gözüyle bakan halk; gece gezen erkeğe aslan muamelesi yapıyor.

  durum böyle olunca ne oluyor? erkek-daha serbest olan, erk- cinsellik konusunda da bu serbestliği kendisine hak olarak görüyor. kendini toplumda kadının üstünde görüyor. seviştiği kadınları böbürlene böbürlene anlatıyor arkadaşlarına. o zaman 'erkek' oluyor işte. ama kadının kapanması gerektiğini düşündüğünden dolayı bu hakkı kadınlarda görmüyor. aslında onu 'erkek' yapan da seviştikleri kadınlar ona göre. böyle çelişkili varlık işte.

  sonuç olarak bu erkeklerin suçu değil. toplumun, toplum psikolojisinin suçu. önce toplum değişmeli sonra erkekler de değişir merak etmeyin.
  4 ... lambadancikamayancin