1. 1.
  O, yeryüzünde olanların hepsini sizin için yaratan, sonra göğe yönelip onları yedi gök halinde düzenleyendir. O, her şeyi hakkıyla bilendir.

  atmosfer 5 tabakadan oluşmuyor mu arkadaşlar. yanlış mı biliyorum?

  1-Traposfer
  2-Stratosfer
  3-Mezosfer
  4-Termosfer
  5-Ekzosfer
  4 -12 ... stay with me
 2. 2.
  bakara suresi 29 ayet
  5 -1 ... kazangap
 3. 3.
  islamcıların işine gelirse atmosfer işine gelirse evren olur çünkü kuran öyle yazılmıştır ki gerektiğinde kıvırmak için yer hazırdır.
  4 -13 ... shizi
 4. 4.
  Bilimselci kuran yorumları okuyan insan zırvalıkları. 7, 70, 700 vs abartı sayılarıdır çokluk belirtir.

  Rivayetlerde geçen şehitlerin 70 yakınına şefaat edebilmesi, kalp kırmanın 70 kere kabeyi yıkmaktan daha beter olması, ümmetteb 70.000 kişinin sorgusuz sualsiz cennete girmesi, cennetin cehennemin 7 kat olması vs vs vs

  T*slamancı müslümanlardan, karikateist ateistlerinden alla sığınırım.
  2 -3 ... kendineliberal
 5. 5.
  Şimdi tcp/ip 4 katman , osi 7 katman ne oluyor lan bilim de mi kendisi ile çelişiyor? -inceyi anlayan anladı açıklamayacağım aç google’u araştır - atmosferin katmanları ile semanın katmanları aynı değildir. Bu 5 katmana ek olarak 2 katman daha vardır diye düşünebilirsin veya bu saydıkların tek katman olup bunun dışında 6 katman daha olabilir.

  Bak mesela kafanı iyice karıştırayım mı kardeşim? Mekandan ve zamandan bağımsız olan cenabı Allah senin 60 yaşında edeceğin bir duayı 20 yaşındaykende kabul etmiş olabilir. (bkz: izafiyet teorisi)

  Bence o değerli vaktini inanmamak için bahane aramaya değil inanmak için Allah’ı yarattıklarında bulmaya ayır. Zira biz zamandan bağımsız değiliz yarın herşey için geç olabilir.

  Bilimi geriden takip etme, bilim adamlarının ulaştığı zirvede neler var ona bak. Bilim adamları bu işlerin başında veya ortalarındayken ateisttir herşeyin sebebi var derler sonra daha fazla ilerledikçe o sebebini açıklayamadıkları şeyi bulup deist giderler. Şimdi git atmosferdeki kara enerjiyi araştır mesela.

  Bitmedi : Bilim adamları evrenin sürekli genişlediğini 1920’li yıllarda teknolojiyi kullanarak tespit etmiştir. (bkz: edwin hubble)

  Şimdi şu ayete dikkat;

  “Biz göğü kudretimizle bina ettik ve şüphesiz biz onu genişletiyoruz.” (Zariyat-47)

  1400 yıl önce (bkz: 14 asır) nereden biliyordu bu insanlar bu bilgiyi? Dur çok kasma ben söyliyeyim senin o inanmamak için argüman aradığın zekanla çözemediğin durumları da aha buldum diyip argüman saydığın Allah’ın Kelamı olan Kuran-ı Kerim’den.
  1 -2 ... spoofer
 6. 6.
  Atmosfer 7 tabakadır

  1- Troposfer
  2- Stratosfer
  3- Mezosfer
  4- Termosfer
  5- Ekzosfer
  6- iyonosfer
  7- Manyetosfer

  Ayrıca gökten kasıt atmosfer de olmayabilir kainat ta 7 gök 7 katmandır.

  Bilinen uzay ilk katmandir.

  Kur'an kâfirlerin küfrünü arttırır ve müminlerin ise imanını.

  Edit: bu bilgiye 1400 yıl önce Mekke nin dışında kurulan yüksek astronomik araştırma merkezinde ulasilmadi. 20. Yy teknolojisi verileriyle uluslararası Gök bilimcilerin tespit ettiği bir bilgidir. Kur'an bir mucizedir.
  9 -1 ... gaiptengelenadam
 7. 7.
  kuran ın içinde çelşiki arama çabası. ara ara.
  ... huni kolisi
 8. 8.
  Biride kalkıp demiyor ki, hani bu kitap tüm evren içindi, niye habire dünyaya odaklı yorumlamaya çalışıyorsunuz diye... Çalışmamışsınız, oturun, sıfır.
  1 -1 ... dinsiz kitapsiz kafir
 9. 9.
  https://youtu.be/hRD1ELqVu8Q

  caner taslaman'a ek; 7 evren olarak da anlaşılabilir.

  en doğrusunu Allah bilir.
  ... lunarliftoff