1. 1.
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in, balçiçek ilter'in Söz Sende programında asgari ücret, emeklilikte yaşa takılanlar, belediyelerde sözleşmeli çalışanlar gibi binlerce insanın merak ettiği konularda çok önemli açıklamalar yaparken asgari ücretle çalışan vatandaşları hayretler içinde bırakan demecidir.

  http://www.ensonhaber.com...gecinilir-2013-03-05.html
  3 ... kartalbey
 2. 2.
  sahi ya iyi para bir devlet bahçeli hesabı yapacak olursak...800 bölü 30 gün eder 26.666 günlüğün yevmiyen 26.666 liraya geliyor daha ne istiyorsun allah'tan belanı mı istiyorsun, bu ülkeede çöpten ekmek yemek toplayanlar var, gece ilerleyen saatlerde semt pazarları dağıldıktan sonra meyve sebze toplayanlar var..akıllı ol hemşerim.
  2 -4 ... kartalbey
 3. 3.
  (bkz: tuzu kuru)
  2 ... sonsarkiyicalkemanci
 4. 4.
  o zaman bakan Çeliği 6 aylığına o paraya Çalışmaya davet ediyorum.
  4 -1 ... flat head
 5. 5.
  bakan şimşekin demeği cümledir. 800 tlyle geçinilir derken minimum koşulları kastettğini belirtmiştir. Sorun kendini 800 tlden fazlasına layık görmeyen devletin kanunla patronu zorlamasını bekleyen işçidedir. asgari ücreti ortadan kalkacak olsa 400 tl ye boyun eğeceği gün gibi ortadadır.
  1 -3 ... antiantianti
 6. 6.
  sevgili bakanımız tarafından yapılan ama ufak bir yanlışlık olan açıklama.
  bence doğrusu şu şekilde olmalıydı:
  'bir akşam yemeği için 800 lira ödüyoruz. bence gayet uygun'.
  1 -1 ... pilanist
 7. 7.
  sürünün lan köpekler diye subliminal mesaj vermiştir.
  3 ... nick rovelver
 8. 8.
  Yanlış anlaşılan sözlerdir 800 bin TL den bahsedilmektedir.
  (bkz: AKP tarzı kıvırma)
  ... dede korkutun torunu
 9. 9.
  halkın uzun zamandır sus kalması, çalsın ama çalışsın zihniyeti (bkz: bal tutan parmağını yalar) başına ne gelirse gelsin yarabbi buna da şükür demesi. hep kötü ve daha kötü olanı örnek gösterip elinde ki aza tamah etmesi.

  yıllardır süre gelen bu ortam ve indanların her ne sebep olursa olsun kayıtsız bu şarta boyun eğmesi. adamlar milyonluk uçak alsın sen sekiz yüz yoktan iyidir de, helal valla.

  size sokaklara çıkın camı çerçeveyi indirim demiyoruz ama azıcık provekatör olun be kardeşim yaa azıcık hakkınızı hukukunuzu arayın.

  bu zulüm sadece size değil sizden sonra ki gekecek olan nesillerede yapılacaktır sus kalındıkça
  ... hambarca
 10. 10.
  elektrik-su-doğalgaz-internet-ulaşım-sağlık-eğitim ve barınma gibi bir takım küçük ölçekli ve masraflı durumların devlet tarafından karşılanması durumunda gerçektende çok iyi paradır.

  sosyal devletiz ya hani.
  ... ihan et